Gen. Mika został ponownie dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych

Polska
Gen. Mika został ponownie dowódcą generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych
PAP/Wojciech Olkuśnik
Andrzej Duda podkreślił, że bardzo ważnym wyzwaniem jest modernizacja polskich sił zbrojnych; jak mówił, ogromne plany modernizacyjne zaplanowane na lata 2021-2035 warte są setki miliardów złotych.

Sama ponowna nominacja gen. Jarosława Miki na dowódcę generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych to dostateczna recenzja jego dotychczasowej służby; była ona wykonywana znakomicie i wierzę, że tak będzie też w przyszłości - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wręczył w czwartek gen. Jarosławowi Mice nominację na kolejną kadencję na stanowisku dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych. Mika objął to stanowisko w lutym 2017 r. Od listopada ub. roku jest - obok szefa Sztabu Generalnego WP - jednym z dwóch oficerów w Wojsku Polskim w najwyższym stopniu - generała.

 

"Dziękuje, że pan się podejmuje wykonywania tego zadania"

 

-Właściwie sama ta ponowna nominacja na dowódcę generalnego rodzajów sił zbrojnych stanowi dostateczną recenzję pana dotychczasowej służby i tego, w jaki sposób wykonywana była ta bardzo odpowiedzialna, trudna, ale zarazem zaszczytna funkcja - bardzo za to dziękuję, była wykonywana znakomicie i wierze, że tak będzie też w przyszłości - podkreślił prezydent.

 

-Dziękuje, że pan się podejmuje wykonywania tego zadania, bo czasy niosą ze sobą wiele ważnych wyzwań, którym trzeba będzie sprostać - rozwoju rodzajów sił zbrojnych, powstawania nowego rodzaju sił zbrojnych, jakimi są Wojska Obrony Terytorialnej, ale także - co może najważniejsze - rozwoju współpracy sojuszniczej, odpowiedzialności za infrastrukturę, którą trzeba dla obecnych u nas wojsk sojuszniczych intensywnie rozwijać, bo jak wiemy, zwiększa się liczba żołnierzy choćby amerykańskich - powiedział prezydent.

 

ZOBACZ: Polska kupiła samoloty F-35. "Wielki dzień dla Rzeczypospolitej"

 

Podkreślił również, że bardzo ważnym wyzwaniem jest modernizacja polskich sił zbrojnych; jak mówił, ogromne plany modernizacyjne zaplanowane na lata 2021-2035 warte są setki miliardów złotych. Duda przypomniał o podpisanej w ostatnich dniach umowie na zakup myśliwców F-35.

ms/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze