Sondaż prezydencki. Andrzej Duda przed Małgorzatą Kidawą-Blońską

Polska
Sondaż prezydencki. Andrzej Duda przed Małgorzatą Kidawą-Blońską
PAP/Piotr Nowak
Prezydent RP Andrzej Duda podczas uroczystości nadania Orderu Orła Białego Zofii Posmysz-Piaseckiej

Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, wygrałby je Andrzej Duda z 47,1 proc. oddanych na niego głosów – wynika z sondażu opublikowanego w niedzielę na portalu DoRzeczy.pl. Na drugim miejscu uplasowałaby się Małgorzata Kidawa-Błońska.

Według sondażu przeprowadzonego dla DoRzeczy.pl przez pracownię Estymator, Andrzej Duda może liczyć na 47,1 proc. głosów (spadek o 0,6 pkt proc. w porównaniu z sondażem tej samej pracowni z 12 stycznia) i pozostaje liderem w wyścigu o prezydencki fotel.

 

ZOBACZ: Rośnie poparcie dla KO i Lewicy. Najnowszy sondaż

 

Druga w sondażu jest kandydatka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Kidawa-Błońska. Na nią chce głosować 24,1 proc. (wzrost o 1,4 pkt proc. w porównaniu z poprzednim badaniem). Trzecie miejsce zajmuje szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz z wynikiem 9,3 proc. (+0,3 pkt proc.).

 

Frekwencja: 64 proc

 

Z badania pracowni Estymator wynika również, że poza podium są kandydat Lewicy Robert Biedroń (8,9 proc.), Szymon Hołownia (5,6 proc.) i kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak (4,6 proc.). Na innego kandydata głosowałoby 0,4 proc. ankietowanych. Szacowana przez Estymatora frekwencja wyborcza wyniosłaby 64 proc.

 

Sondaż prezydencki: Estymator dla dorzeczy.plGrafika: Polsat News
Sondaż prezydencki: Estymator dla dorzeczy.pl

 

ZOBACZ: Kidawa-Błońska: debata ma sens, kiedy kandydaci stają 1 na 1

 

Jak czytamy na portalu DoRzeczy.pl, badanie przeprowadzono w dniach 23–24 stycznia 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. W zaprezentowanych wynikach uwzględniono tylko osoby, które zadeklarowały, że będą głosować i określiły kandydata.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie