Turcja: ratownicy szukali ocalałych, zeszła kolejna lawina. Nie żyje co najmniej 31 osób

Świat
Turcja: ratownicy szukali ocalałych, zeszła kolejna lawina. Nie żyje co najmniej 31 osób
PAP/EPA/DHA AGENCY
W dwóch lawinach zginęło co najmniej 31 osób. Wielu ratowników jest uwięzionych pod śniegiem

Co najmniej 31 osób, w tym 26 ratowników, zginęło w dwóch lawinach, które we wtorek i środę zeszły we wschodniej Turcji, niedaleko granicy z Iranem - poinformowały lokalne władze. 53 osoby są ranne - inni są zakopani pod śniegiem.

Pierwsza lawina w górskim okręgu Bahcesaray w prowincji Van zeszła we wtorek wieczorem i przysypała minibus, w którym znajdowało się kilkanaście osób, w tym dzieci. Wypadku nie przeżyło co najmniej pięciu pasażerów, natomiast kilku ratownikom i mieszkańcom pobliskich miejscowości udało się wyciągnąć spod śniegu osiem żywych osób.


ZOBACZ: Akcja ratunkowa po zejściu lawiny w Himalajach. Siedem osób zaginionych

 

W środę rano na miejsce wypadku wysłane zostały kolejne oddziały ratownicze, w sumie ok. 300 osób. Mimo gęstej mgły i obfitych opadów śniegu akcja poszukiwawcza została wznowiona, ale wówczas z góry zeszła druga lawina, która przysypała dużą grupę ratowników. Co najmniej 26 z nich zginęło, kilkunastu nadal jest pod śniegiem.

 

PAP/EPA/DHA AGENCY

Gubernator prowincji Van Mehmet Emin Bilmez poinformował, że spod śniegu udało się wyciągnąć 30 żywych ratowników, którzy zostali hospitalizowani i ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

PAP/EPA/DHA AGENCY

Na nagraniu opublikowanym przez agencję DHA widać trzy przewrócone pojazdy. Ocalali ratownicy próbują dokopać się do ludzi uwięzionych pod śniegiem przy pomocy łopat. Akcję ratunkową utrudnia gęsta mgła i padający śnieg.

 

WIDEO: 31 osób nie żyje, 53 są ranne. Wielu jest uwięzionych pod śniegiem

  

 

Wśród ofiar z ekipy ratunkowej są m.in. policjanci, przedstawiciele loklanych władz, strażacy i wolontariusze. Obrażenia odniósł również Osman Ucar dyrektor agencji ds. zarządzania kryzysowego AFDF w prowincji Van.

bas/ PAP, AP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie