Polacy chętnie wyjeżdżają na narty. Tej zimy trzykrotnie częściej wybierają kurorty zagraniczne

Polska
Polacy chętnie wyjeżdżają na narty. Tej zimy trzykrotnie częściej wybierają kurorty zagraniczne
Pixabay/MonikaP
8 z 10 najmodniejszych miejsc znajduje się w Alpach

W tym roku Polacy niemal trzykrotnie chętniej niż przed rokiem decydują się na wyjazd do zagranicznego kurortu narciarskiego - wynika z danych wyszukiwarki ofert podróży Kayak.pl. Zainteresowanie wypoczynkiem zimowym w kraju wzrosło o 41 proc. rok do roku.

Jak podał portal Kayak.pl, tej zimy w porównaniu do poprzedniej, wyszukiwarka odnotowała o 288 proc. większe zainteresowanie zakwaterowaniem w zagranicznych kurortach narciarskich. Wskazano, że 8 z 10 najmodniejszych miejsc znajduje się w Alpach.

 

Austria, Słowacja, Włochy

 

Na pierwszym miejscu rankingu, z blisko ośmiokrotnym wzrostem (757 proc.) znalazł się austriacki Kitzbühel. Tuż za nim, uplasowały się Tatranska Lomnica w słowackich Tatrach (559 proc.) oraz Saalbach w Austrii (518 proc.).

 

ZOBACZ: Polak przywiózł z wakacji nietypową "pamiątkę". Zatrzymali go na lotnisku

 

W ranking 10 najmodniejszych kurortów narciarskich nie zabrakło również urokliwych miasteczek Francji (Val Thornes, Chamonix), Włoch (Livigno) i Szwajcarii (Zermatt, St. Moritz) - czytamy.

 

Do Zakopanego

 

W analizie wskazano, że oprócz wzrostu zainteresowania zagranicznymi podróżami, wzrosła też - o 41 proc. liczba wyszukiwań hoteli krajowych.

 

Na pierwszym miejscu najpopularniejszych kierunków uplasowało się Zakopane. W pierwszej piątce najchętniej odwiedzanych w ferie górskich kurortów znalazły się: Karpacz, Kościelisko, Szklarska Poręba i Białka Tatrzańska - podano.

 

ZOBACZ: Drożej w Tatrach. Wiemy, od kiedy podwyżka cen biletów wstępu do parku narodowego

 

Jak oceniła rzecznika prasowa portalu Aleksandra Sowa-Frąckowiak, na południu kraju, największe kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie. - Analizując nasze ostatnie dane, zauważyliśmy znaczące wzrosty popularności innych górskich kurortów w Polsce, co może świadczyć o tym, że rodacy, chcąc uniknąć zgiełku i tłumów na wyciągach, odważnie decydują się na odkrywanie mniej oczywistych kierunków – wskazała.

 

Dodała, że Lądek-Zdrój, Szczawnica i Kościelisko odnotowały tej zimy największe wzrosty pod względem wyszukiwań noclegu. Wskazała, że obok nich, dużo na popularności zyskiwały również Kazimierz Dolny, Polanica-Zdrój czy Kudowa-Zdrój, pierwszą dziesiątkę rankingu zamykają: Nowy Targ, Wałbrzych, Ustroń i Białka Tatrzańska.

 

Wyszukiwarka ofert podróży KAYAK jest częścią Booking Holdings. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie