Ogromny przekręt na grach komputerowych. Niemal 9 tys. zarzutów

Polska
Ogromny przekręt na grach komputerowych. Niemal 9 tys. zarzutów
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay/Olichel
Poszkodowana firma straciła niemal milion złotych, ponieważ 24-latek nielegalnie odsprzedawał dostęp do gry wielu osobom

Blisko 9 tys. zarzutów usłyszał 24-latek z Piekar Śląskich podejrzany o nielegalne rozpowszechnianie gier. Według ustaleń śledztwa, mężczyzna kupował ich elektroniczne wersje, a później odsprzedawał dostęp wielu osobom. Każdy z zarzutów dotyczy osobnego przypadku nielegalnego przekazania dostępu. Mężczyzna przyznał się do winy, grozi mu do 5 lat więzienia.

Poszkodowana przez 24-latka firma wyceniła straty na około milion złotych. - Kupował na różne konta gry w wersji cyfrowej, a następnie odsprzedawał dostęp zainteresowanym osobom - powiedział polsatnews.pl sierż. szt. Dariusz Dobrzański z policji w Piekarach Śląskich.

 

ZOBACZ: Ostrzeżenie Ministerstwa Finansów. Chodzi o mikrorachunki

 

Wytłumaczył, że podejrzany płacił za jedną grę, ale korzystać z niej mogło znacznie więcej osób, które zapłaciły mężczyźnie, a nie producentowi. Taki schemat powtórzył się prawie 9 tys. razy, stąd tak wysoka liczba zarzutów. 

 

24-latek przyznał się do winy

 

Do przestępstw dochodziło w latach 2014-2018. W pierwszym etapie dochodzenia 24-latek usłyszał blisko 7 tysięcy zarzutów. Później postawiono mu kolejne 2 tysiące. 

 

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd. Na razie służby zabezpieczyły ponad 130 tys. złotych na poczet przyszłych kar i grzywien Podejrzany przyznał się do winy. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych grozi mu do 5 lat więzienia.

 

ZOBACZ: Chcą lekcji z trenerem e-sportu. O jakie atrakcje w hotelu pytają polscy turyści?

 

W zbieraniu materiału dowodowego policjantów z Piekar wspierali koledzy z wydziału do walki z cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. 

wka/grz/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie