Nielegalne turnieje pokera pod przykrywką spotkań miłośników literatury

Polska
Nielegalne turnieje pokera pod przykrywką spotkań miłośników literatury
KWP Gdańsk

Nielegalne gry hazardowe organizowano w jednym z lokali w Gdańsku. Oficjalnie mieli się w nim spotykać miłośnicy literatury, ale kiedy do środka weszło kilkunastu policjantów i funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego odkryto profesjonalne stoły do gry w pokera, na których rozłożone były żetony i karty do gry. Książki też tam były, ale nie stwierdzono, by ktoś je czytał.

Pod koniec minionego tygodnia kilkunastu policjantów oraz funkcjonariuszy Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni, tuż po godz. 21.00 weszło do lokalu w Gdańsku Wrzeszczu podczas trwania nielegalnego turnieju pokera. Oczom funkcjonariuszy ukazała się sala wypełniona ludźmi raczącymi się wysokoprocentowymi alkoholami, a głównym wyposażeniem były profesjonalne stoły do gry w pokera na których rozłożone były żetony i karty do gry.

 

Nad rozgrywką czuwał profesjonalny system zarządzania turniejem

 

Nad całą rozgrywką czuwał również profesjonalny system zarządzania turniejem gry w pokera, wyświetlany na monitorze górującym nad uczestnikami nielegalnego procederu.

 

ZOBACZ: Do "dziupli" z nielegalnymi automatami prowadziły drzwi z... umywalką i lustrem [WIDEO]

 

Jak informują funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego w lokalu mieli się rzekomo spotykać miłośnicy literatury. "Książki w tym miejscu też zauważono, ale nie stwierdzono by w tym czasie ktoś je czytał. Stanowiły raczej, starannie ułożoną na półkach, dekorację dla tego nielegalnego, hazardowego wydarzenia" - zauważyli funkcjonariusze.

 

Głównym wyposażeniem były profesjonalne stoły do gry w pokera na których rozłożone były żetony i karty do gryIzba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Głównym wyposażeniem były profesjonalne stoły do gry w pokera na których rozłożone były żetony i karty do gry

W turnieju uczestniczyło 17 osób

 

Śledczy ustalili, że w tym miejscu "spotkań miłośników literatury" były organizowane wielokrotnie, a w tym konkretnym turnieju brało udział siedemnastu graczy.

 

ZOBACZ: Zatrzymano ponad 650 nielegalnych automatów do gier o wartości ponad 7 mln zł

 

Zabezpieczono telefony organizatorów turnieju, laptop z profesjonalnym oprogramowaniem, zapiski z listą uczestników turniejów, żetony i gotówkę wpłacaną za możliwość przystąpienia do gry.

 

Nad całą rozgrywką czuwał profesjonalny system zarządzania turniejem gry w pokeraKWP Gdańsk
Nad całą rozgrywką czuwał profesjonalny system zarządzania turniejem gry w pokera

 

 

Do 3 lat więzienia i kary finansowe

 

Wszystkim uczestnikom nielegalnego turnieju grożą surowe konsekwencje, a organizatorom turnieju, nawet kara więzienia do 3 lat i wysoka kara finansowa wynikająca z zapisów ustawy o grach hazardowych. 

 

Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku podkreśla, że turnieje gry w pokera mogą być organizowane wyłącznie w kasynach lub poza kasynem przez podmioty urządzające gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry.

 

ZOBACZ: Polak mistrzem pokera. Wygrał prawie 5 milionów złotych

 

Innym, legalnym sposobem na organizację tego rodzaju wydarzenia, jest organizacja turnieju, w którym oferowane są wyłącznie nagrody rzeczowe o niewielkiej wartości, organizator zgłosił turniej do właściwego Dyrektora Izby Administracji Skarbowej, a sam turniej odbywa się na podstawie regulaminu zatwierdzonego przez Ministra Finansów.

 

Turnieje gry w pokera mogą być organizowane wyłącznie w kasynach gry lub poza kasynem gry przez podmioty urządzające gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesjiIzba Administracji Skarbowej w Gdańsku
Turnieje gry w pokera mogą być organizowane wyłącznie w kasynach gry lub poza kasynem gry przez podmioty urządzające gry hazardowe na podstawie udzielonej koncesji

 

grz/ml/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze