Widok na stado owiec i lekcje z trenerem e-sportu. O jakie atrakcje w hotelu pytają polscy turyści?

Biznes
Widok na stado owiec i lekcje z trenerem e-sportu. O jakie atrakcje w hotelu pytają polscy turyści?
Pixabay/Peggy_Marco
Najczęstsze rezerwacje dotyczące 4 osób na 5 nocy to koszt rzędu nawet 2156 zł

Oddzielny pokój dla niani, lekcje z trenerem e-sportu, widok na stado owiec, korepetycje z hiszpańskiego, choinka - w czasie ferii rodzice zaskakują hotelarzy pytaniami o dodatkowe atrakcje i usługi. Nie oszczędzają na wypoczynku dzieci - wynika z analizy przeprowadzonej przez portal rezerwacyjny Noclegi.pl.

Ferie jeszcze nawet nie na półmetku, a już przegląd zapytań przesłanych do obiektów wypoczynkowych robi wrażenie, szczególnie w zakresie wyjazdów indywidualnych. Na takie decydują się zazwyczaj rodziny 2+2, wynajmując jeden pokój lub apartament.

 

Basen, choinka i stado owiec

 

- Mamy coraz więcej zapytań o dwa pokoje, przy czym jeden ma być dla rodziców i dzieci, a drugi dla opiekunki, która ma się zajmować maluchem, kiedy dorośli szaleją na stoku – mówi Agnieszka Rzeszutek, ekspertka platformy rezerwacyjnej Noclegi.pl. Jak dodaje, pojawiają się też liczne pytania o możliwość zatrudnienia opiekunki na miejscu. Taka opcja jest zazwyczaj dostępna, trzeba tylko liczyć się z wydatkiem minimum 100 złotych.

 

ZOBACZ: Ferie zimowe. Które województwa zaczynają dwutygodniową przerwę, a które kończą?

 

W wymaganiach dotyczących noclegu rodzice często zaznaczają basen na miejscu, górkę do zjeżdżania na sankach, zorganizowany kulig. Zdarzają się jednak o wiele bardziej nietypowe zapotrzebowania. - Jedno z takich zapytań zawierało prośbę od mamy o obiekt noclegowy w górach, w którym nadal stoi świąteczna choinka, ponieważ ostatnio rodzina wyrzuciła już drzewko i dziecko bardzo to przeżyło – relacjonuje Rzeszutek. Inna mama poprosiła o zapewnienie, że w okolicach obiektu znajdzie się stado owiec, bo dziecko uwielbia te zwierzątka.

 

Pytania o menu

 

Wiele pytań dotyczy menu – dostępności produktów organicznych, czy opcji popularnych diet: bezglutenowej, bez laktozy albo niskokalorycznej. Pojawiają się prośby o codzienne kakao na mleku sojowym dla czterolatka lub posiłków ekologicznych dla pięciolatki.

 

Pewna para pytała o to, czy obiekt ma do wypożyczenia grube skarpety, kurtkę i spodnie narciarskie dla 3-letniego dziecka, bo rodzice nie wiedzą, czy kupować je na własną rękę. Inna chciała rozliczenia kosztu organizacji transportu dziecięcego łóżeczka, ponieważ maluch na innym nie zaśnie.

 

Sport i e-sport

 

Eksperci odnotowują również wciąż rosnącą modę na aktywność. - Otrzymaliśmy na przykład zapytanie od fit rodziców do obiektu noclegowego przyjmującego kolonie, czy mają w ofercie zajęcia typu fat burning dla ich 10-letniej córki, z kolei od rodziców ze Śląska wpłynęło pytanie, czy obiekt może zorganizować trenera od e-sportu, ponieważ ich 14-letni syn uwielbia gry komputerowe i chce się podciągnąć technicznie, gdy rodzice będą na stoku – opowiada ekspertka Noclegi.pl.

 

ZOBACZ: Jak sprawdzić, czy dziecko pojedzie na ferie bezpiecznym autokarem? Wyjaśniamy

 

– Odpowiadaliśmy również na zapytanie o to, czy dziewczynka może zabrać ze sobą swojego "yorczka", bo bez niego nie chce jechać na kolonie. Gdyby był to wyjazd indywidualny, pewnie nie byłoby problemu – podkreśla.

 

Koszty wyjazdu

 

Z najbardziej zaskakujących pytań hotelarze wskazują dwa. Jedno o korepetycje z hiszpańskiego, drugie zaś od ojca na urlopie z dwójką małych dzieci, który pytał, czy można podgrzewać mleko w czajniku.

 

Ferie bywają nie tylko zaskakujące, ale i drogie. Najczęstsze rezerwacje dotyczące 4 osób na 5 nocy to koszt rzędu nawet 2156 zł.

pgo/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze