Koronawirus z Wuhan. Wzrosła liczba ofiar

Świat
Koronawirus z Wuhan. Wzrosła liczba ofiar
AP
Mieszkańcy Hongkongu, podobnie jak Chin kontynentalnych, próbują ochronić się przed koronawirusem, nosząc maseczki ochronne

Doszło do pierwszego zgonu z powodu zakażenia koronawirusem w Hongkongu - poinformowała lokalna stacja TVB. Jest to drugi po Filipinach przypadek śmierci osoby zakażonej koronawirusem poza obszarem Chin kontynentalnych, gdzie zmarło już 425 osób.

W Hongkongu zarejestrowano dotąd 15 przypadków zakażenia pochodzącym z Chin centralnych koronawirusem. Zmarły we wtorek mężczyzna miał 39 lat i cierpiał na inne poważne schorzenia. Powodem zgonu były powikłania wywołane infekcją.

 

Wśród zakażonych w Hongkongu jest co najmniej jedna osoba, która nie była w Chińskiej Republice Ludowej przez dłuższy czas, więc zakażenie musiało nastąpić w Hongkongu - przypomina Reuters.

 

Niemal 20,5 tys. zakażonych koronawirusem

 

To już druga "zagraniczna" śmierć z powodu koronawirusa. W sobotę władze Filipin przekazały wiadomość o zgonie 44-letniego mężczyzny w Manili. Zmarły był Chińczykiem. On i jego partnerka byli jedynymi przebadanymi osobami w Filipinach, u których wykryto obecność koronawirusa.

 

ZOBACZ: Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa poza Chinami

 

Zgon 44-latka miał znaczenie psychologiczne, był to pierwszy przypadek śmierci z powodu zakażenia koronawirusem poza terytorium Chin.

 

W Chinach, według danych opublikowanych we wtorek przez krajową komisję zdrowia liczba zainfekowanych wzrosła w poniedziałek do 20 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło łącznie 427 osób.

 

Koronawirus opanował całe Chiny

 

Wirus przedostał się do wszystkich prowincji i regionów ChRL, a także do około 25 krajów świata, w tym do USA, Niemiec, Francji i Finlandii.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła w czwartek, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV.

 

ZOBACZ: Granice zamknięte dla obcokrajowców przylatujących z Chin. Obawa przed koronawirusem

 

Chodzi m.in. o monitorowanie rozwoju sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.

wka/luq/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze