W Polsce jest kilkanaście osób z podejrzeniem koronawirusa [WIDEO]

Polska
W Polsce jest kilkanaście osób z podejrzeniem koronawirusa [WIDEO]
Polsat News

Kilkanaście osób jest obecnie hospitalizowanych z podejrzeniem obecności koronawirusa, a ponad 500 jest w stałym monitoringu przez służby sanitarne - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska po spotkaniu z Andrzejem Dudą ws. sytuacji epidemiologicznej. Rzecznik prezydenta Błażej Spychalski poinformował, że prezydent jest na bieżąco informowany o działaniach w sprawie chińskiego wirusa.

Wiceminister na briefingu po poniedziałkowym spotkaniu zapewnił, że wszystkie osoby, które przylatują do nas z Chin są pod ciągłym monitoringiem służb sanitarnych. - Praktycznie codziennie są wywiady przeprowadzane z nimi, czy wykazują jakieś objawy chorobowe, czy nie - powiedział.

 

Kraska pytany był m.in., ile w tej chwili osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem obecności koronawirusa. - Hospitalizowanych jest kilkanaście osób - podał. Poinformował także , że u tych osób, które już zostały przebadane pod kątem zainfekowania chińskim wirusem, wyniki wszystkich badań są - według niego - ujemne.

 

ZOBACZ: Koronawirus uderzył w rynki finansowe. "Czarny poniedziałek" na giełdach

 

- Myślę, że jest więcej niż 500 w tej chwili - powiedział o liczbie monitorowanych Kraska.

 

Poinformował także, że 30 Polaków, którzy w niedzielę wieczorem przetransportowani zostali do Polski z Wuhan, przebywa w kompleksie przy wojskowym szpitalu klinicznym we Wrocławiu. - Są izolowani od innych pacjentów. Jest dla nich dedykowany oddzielny personel lekarski i pielęgniarski. W tej chwili wszyscy czują się dobrze - podał Kraska.

 

ZOBACZ: Premier Rosji: będziemy deportować obywateli państw zarażonych koronawirusem

 

- Uspokoiliśmy pana prezydenta. Na tę chwilę nie ma takiego niebezpieczeństwa, żeby Polacy czuli się w jakimś stopniu zagrożeni tym koronawirusem - powiedział.

 

Wiceminister zdrowia pytany, jakie będzie postępowanie, gdy u którejś z osób zostanie wykryty koronawirus odpowiedział, że będzie ona leczona w szpitalu chorób zakaźnych, będzie odizolowana. Dodał, że będzie to leczenie typowo objawowe.

 

WIDEO - Informacja wiceministra zdrowia o liczbie osób z podejrzeniem zachorowania na koronawirusa

  

hlk/ PAP, Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie