LOT podjął decyzję ws. rejsów do Chin
PLL LOT wydłuża zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego - poinformowała spółka we wtorek. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa.
Pod koniec ubiegłego miesiąca zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zdecydował tymczasowo zawiesić od 31 stycznia do 9 lutego rejsy do Pekinu. We wtorek zdecydowano się przedłużyć to zawieszenie do końca lutego.
"Bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br." - przekazała w komunikacie spółka.
ZOBACZ: Przylecieli z Chin uczyć się w Polsce. Nie mogą wrócić, a kończą im się wizy
LOT zaznaczył, że "bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie".
Normalnie samoloty polskiego przewoźnika latają bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) siedem razy w tygodniu.
Liczba ofiar rośnie
Połączenia z Chinami wcześniej zawiesiły m.in. British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair poinformowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.
ZOBACZ: Premier Rosji: będziemy deportować obywateli państw zarażonych koronawirusem
W Chinach według danych opublikowanych we wtorek przez państwową komisję zdrowia liczba zainfekowanych wzrosła w poniedziałek do 20 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotychczas łącznie 426 osób. Przypadki zakażenia stwierdzono w 25 krajach - zakażonych jest tam w sumie 151 osób; poza ChRL zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem.
W Europie przypadki koronawirusa stwierdzono jak dotąd we Francji, w Belgii, Niemczech, Finlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.
Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV. Chodzi m.in. o monitorowanie rozwoju sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.
Czytaj więcej