LOT podjął decyzję ws. rejsów do Chin

Biznes
LOT podjął decyzję ws. rejsów do Chin
Pixabay.com
LOT zaznaczył, że "bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie". 

PLL LOT wydłuża zawieszenie rejsów między Warszawą a Pekinem do 29 lutego - poinformowała spółka we wtorek. Decyzja ma związek z epidemią koronawirusa.

Pod koniec ubiegłego miesiąca zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT zdecydował tymczasowo zawiesić od 31 stycznia do 9 lutego rejsy do Pekinu. We wtorek zdecydowano się przedłużyć to zawieszenie do końca lutego.

 

"Bezpieczeństwo pasażerów oraz członków załóg Polskich Linii Lotniczych LOT jest naszym najwyższym priorytetem. W związku z komunikatami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o rozprzestrzenianiu się koronawirusa 2019-nCoV, zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o przedłużeniu zawieszenia wszystkich rejsów wykonywanych pomiędzy Warszawą i Pekinem do 29 lutego br." - przekazała w komunikacie spółka.

 

ZOBACZ: Przylecieli z Chin uczyć się w Polsce. Nie mogą wrócić, a kończą im się wizy

 

LOT zaznaczył, że "bacznie monitoruje sytuację epidemiologiczną na całym świecie". 

 

Normalnie samoloty polskiego przewoźnika latają bezpośrednio z Warszawy na dwa pekińskie lotniska: Stołeczne Międzynarodowe Lotnisko Pekin (PEK) i Pekin-Daxing (PKX) siedem razy w tygodniu.

 

Liczba ofiar rośnie


Połączenia z Chinami wcześniej zawiesiły m.in. British Airways, Lufthansa, Swiss i Austrian Airlines, Air India i Seoul Air, a American Airlines zawiesiły loty do i z Szanghaju i Pekinu. Fińskie linie Finnair poinformowały, że odwołują loty do Pekinu i Nankinu do drugiej połowy marca.

 

ZOBACZ: Premier Rosji: będziemy deportować obywateli państw zarażonych koronawirusem

 

W Chinach według danych opublikowanych we wtorek przez państwową komisję zdrowia liczba zainfekowanych wzrosła w poniedziałek do 20 438 osób. Z powodu zakażenia koronawirusem zmarło dotychczas łącznie 426 osób. Przypadki zakażenia stwierdzono w 25 krajach - zakażonych jest tam w sumie 151 osób; poza ChRL zmarły dwie osoby zakażone koronawirusem.

 

W Europie przypadki koronawirusa stwierdzono jak dotąd we Francji, w Belgii, Niemczech, Finlandii, we Włoszech, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rozprzestrzenianie się koronawirusa stanowi zagrożenie zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. W związku z tym zaleca wszystkim państwom, by podejmowały działania powstrzymujące rozprzestrzenianie się wirusa 2019-nCoV. Chodzi m.in. o monitorowanie rozwoju sytuacji, wczesne wykrywanie przypadków zakażenia i identyfikowanie osób, które mogły mieć kontakt z zainfekowaną osobą.

luq/ml/ PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze