Telekamery "Tele Tygodnia" 2020. Gwiazdy Telewizji Polsat z nagrodami

Kultura
Telekamery "Tele Tygodnia" 2020. Gwiazdy Telewizji Polsat z nagrodami
PAP/Radek Pietruszka
Paulina Sykut-Jeżyna i Jerzy Mielewski zostali nagrodzeni Telekamerami.

Paulina Sykut-Jeżyna, Jerzy Mielewski oraz serial "Zawsze warto" - oto gwiazdy i produkcja Telewizji Polsat, które zwyciężyły w 23. edycji najpopularniejszego plebiscytu w Polsce. Prestiżowe wyróżnienia zostały przyznane na podstawie głosów telewidzów, którzy wybierali ulubione postaci i programy z małego ekranu. Dziękujemy!

Paulina Sykut-Jeżyna ponownie zdobyła statuetkę w kategorii Prezenter Pogody. Dziennikarka Telewizji Polsat uzyskała 42 proc. głosów. Sykut-Jeżyna to także gospodyni imprez i festiwali oraz prowadząca programy rozrywkowe m.in. "Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami".

 

Telekamerę dedykowała swojej mamie, która niedawno obchodziła urodziny.

 

Najlepszym komentatorem sportowym drugi rok z rzędu wybrany został Jerzy Mielewski. Dziennikarz Polsat Sport jest fanem siatkówki. W redakcji sportowej Polsatu pracuje od 2002 roku.

 

Polsat Sport

 

Nagrodę zdobył też serial "Zawsze warto", w którym występują między innymi Katarzyna Zielińska, Weronika Rosati i Julia Wieniawa. Przejmująca historia trzech kobiet z różnych światów: oddanej matki, która jest ofiary przemocy domowej, odnoszącej sukcesy prawniczki, która jest związana z homoseksualistą oraz samotnej "call-girl", która walczy o opiekę nad synkiem. Jeden przypadkowy wieczór sprawia, że ich losy niespodziewanie się splatają. Oryginalna produkcja zafascynowała widzów, którzy z miejsca pokochali główne bohaterki: Dorotę, Martę i Adę. Produkcja zwyciężyła z wynikiem 26 procent. 

 

Aktorzy, prezenterzy i jurorzy

 

Do nagrody nominowane były także inne gwiazdy Telewizji Polsat. Wśród nominowanych aktorek znalazła się Katarzyna Zielińska - wszechstronna aktorka, która zdobyła sympatię jako Dorota Zimna w serialu "Zawsze warto". Daje Polkom przykład, w jaki sposób walczyć o siebie i o dzieci, będąc w kleszczach toksycznego małżeństwa.

 

Nominowany w gronie najlepszych aktorów był Jacek Knap. Jako mecenas Marek Kulesza z serialu "Zawsze warto" służy pomocą i dobrą radą, a na sali sądowej walczy o sprawiedliwość. Prywatnie miłośnik sportu, biega półmaratony górskie.

 

W kategorii Osobowość telewizyjna szansę na wygraną miała Katarzyna Dowbor - kobieta, która zawsze jest gotowa do działania. Razem ze swoją niezawodną ekipą odmienia życie potrzebującym rodzinom. Motywuje ją wiara, że da się pomóc każdemu bohaterowi programu "Nasz nowy dom", który prowadzi od trzynastu sezonów.

 

ZOBACZ: Nagrody Grammy. Wielki triumf Billie Eilish

 

Nominowana w kategorii Prezenter informacji była Dorota Gawryluk - Swoją dziennikarską karierę rozpoczynała jako reporterka, a obecnie jest prowadzącą główne wydanie "Wydarzeń" oraz szefową pionu publicystyki i informacji w Polsacie. Na pierwszym miejscu stawia rzetelność i profesjonalizm.

 

O statuetkę dla najlepszego jurora rywalizowali natomiast: Katarzyna Skrzynecka i Michał Malitowski.

 

Nominowane były także produkcje Polsatu: "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" oraz seriale "W rytmie serca" i "Gliniarze".

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie