Macron spotkał się z kandydatką na prezydenta. "Do zobaczenia wkrótce"

Polska
Macron spotkał się z kandydatką na prezydenta. "Do zobaczenia wkrótce"
Twitter/M. Kidawa-Błońska
Emmanuel Macron podczas wizyty w Polsce spotkał się z Małgorzatą Kidawą-Błońską

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas wizyty w Polsce spotkał się w poniedziałek wieczorem z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską. "Wzmocnienie współpracy w ramach Unii Europejskiej jest naszym wspólnym zadaniem. Dzisiejsze spotkanie jest tego najlepszym potwierdzeniem" - napisała po spotkaniu kandydatka KO na prezydenta na Twitterze.

"Panie Prezydencie @EmmanuelMacron dziękuję za rozmowę. Wzmocnienie współpracy w ramach Unii Europejskiej jest naszym wspólnym zadaniem. Dzisiejsze spotkanie jest tego najlepszym potwierdzeniem. Do zobaczenia wkrótce" - napisała na Twitterze Kidawa-Błońska, załączając zdjęcie ze spotkania.

 

 

Z kolei podczas chatu z internautami na Facebooku, kandydatka PO na prezydenta wskazała, że tematem rozmów była m.in. kwestia praworządności w Polsce oraz Brexit. - Rozmawialiśmy także o relacjach polsko-francuskich, o tym, że są ważne i że trzeba rozpocząć nowe rozmowy, aby wypracować coś wspólnego dla obu naszych krajów - powiedziała.

 

ZOBACZ: Macron spotkał się z marszałkami Sejmu i Senatu

 

- Bardzo dobra i ciekawa rozmowa, za którą panu prezydentowi bardzo dziękuję - dodała Kidawa-Błońska.

 

 

Prezydent Francji Emmanuel Macron rozpoczął w poniedziałek dwudniową oficjalną wizytą w Polsce. Pierwszym punktem wizyty było spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, następnie Macron spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim.

 

Rozmawiał także z marszałek Sejmu Elżbietą Witek i marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Wieczorem prezydent Francji spotka się ze społecznością francuską oraz polskimi intelektualistami i środowiskami kulturalnymi.

dk/ PAP polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie