We włoskim miasteczku zatrudnią do sprzątania śmieci. Będzie... losowanie

Świat
We włoskim miasteczku zatrudnią do sprzątania śmieci. Będzie... losowanie
Pixabay/ALTEREGOINTELIGENCIA
Losowanie nazwisk przyszłych pracowników zostanie przeprowadzone podczas publicznego posiedzenia.

W drodze losowania zakład oczyszczania miasta w Torre del Greco na południu Włoch przyjmie do pracy 25 pracowników. Zgłosiło się ponad 90 kandydatów. Uznano, że publiczna loteria zapewni największą przejrzystość rekrutacji.

Taką oryginalną metodę postanowiła zastosować firma, która w ponad 80-tysięcznym mieście w Kampanii przygotowuje się do nowego sposobu wywozu śmieci mieszkańców, polegającego na odbiorze sprzed ich domów.

 

Losowanie

 

Świadczenie tej usługi wymaga przyjęcia 25 dodatkowych pracowników. Firma uznała, że wobec dużego zainteresowania w reakcji na opublikowane w grudniu ogłoszenie o naborze najbardziej przejrzysta będzie organizacja losowania, także po to - jak ogłosiła w komunikacie - by uniknąć wszelkich nacisków i podejrzeń. W minionych dniach w mieście pod Wezuwiuszem już doszło do polemiki na tym tle.

 

ZOBACZ: Wycieczka po Neapolu "Mafia tour". Są protesty

 

Jak zapewniono, losowanie nazwisk przyszłych pracowników zostanie przeprowadzone podczas publicznego posiedzenia. Według zapowiedzi uczestniczyć będą w nim także przedstawiciele sił porządkowych, co także ma zagwarantować transparentność wyboru.

 

Wymagania

 

Od kandydatów na stanowisko "pracownika ekologicznego", jak oficjalnie nazywane są we Włoszech osoby zajmujące się wywozem odpadów, wymagane były następujące warunki: wiek od 18 do 29 lat, uwaga i precyzja przy wykonywaniu obowiązków oraz brak toczących się postępowań karnych.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie