Kolejne ofiary koronawirusa. Najnowsze dane

Świat
Kolejne ofiary koronawirusa. Najnowsze dane
PAP/EPA/JAGADEESH NV
Przypadki zachorowań wystąpiły w kilkunastu państwach - w tym trzech w Europie - w Niemczech, Francji i Finlandii

Chińska narodowa komisja zdrowia poinformowała w czwartek, że najnowszy bilans ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrósł do 170. To oznacza wzrost o 38 zgonów w ciągu 24 godzin. Wszystkie miały miejsce w Chinach. Pierwszy przypadek zakażenia zanotowano w Tybecie.

Poprzedni raport komisji, opublikowany na koniec 28 stycznia, mówił o 132 ofiarach śmiertelnych i ok. 6 tys. przypadków zakażenia.

 

Ponad 1,7 przypadków w 24 h

 

Komisja poinformowała też, że w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 1737 nowych przypadków zakażenia i obecnie ilość osób zakażonych wynosi 7711.

 

ZOBACZ: Polak wrócił z Wuhan i nagrał wideo w izolatce. "Powiem wam, co jest prawdą"

 

37 nowych zgonów miało miejsce w prowincji Hubei, z której koronawirus rozprzestrzenia się. Jedna osoba zmarła w prowincji Syczuan.

 

W trzech europejskich krajach

 

Ministerstwo zdrowia Japonii poinformowało, że spośród 206 obywateli tego kraju, ewakuowanych w środę pierwszym japońskim samolotem z Wuhan, gdzie przed Nowym Rokiem wybuchła epidemia koronawirusa, u trzech osób zdiagnozowano zakażenie. Nie przebadano jeszcze 210 pasażerów drugiego samolotu, który także wrócił już do Tokio z Chin.

 

ZOBACZ: Wielka ewakuacja z Chin. Rośnie liczba ofiar koronawirusa

 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Przypadki zachorowań wystąpiły w kilkunastu państwach - w tym trzech w Europie - w Niemczech, Francji i Finlandii. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie