Donoszą na wójta, że nielegalnie dorabia jako DJ

Polska
Donoszą na wójta, że nielegalnie dorabia jako DJ
Polsat News, archiwum prywatne
Wójt nie kryje, że prowadzenie imprez to jego pasja

Szymonowi Robaszkiewiczowi, wójtowi gminy Niechanowo, wieczorami zdarza się zrzucić garnitur i zasiąść za konsoletą DJ-a. Radni gminy badają, czy za obsługę konsolety na imprezach pobiera pieniądze, których nie wpisuje w oświadczenia majątkowe. Zaalarmował ich o tym anonimowy mieszkaniec. Podobny list trafił też do wojewody.

- Prowadziłem dyskoteki i apele, uwielbiam to - powiedział Polsat News Szymon Robaszkiewicz. Przyznał, że wciąż zdarza mu się hobbystycznie zagrać "do kotleta".

 

Ale według anonimowego listu, który otrzymali radni gminy, w ten sposób dorabia, chociaż nie powinien. 

 

ZOBACZ: W Wigilię wyszedł z aresztu. Kilka dni później złożył ślubowanie na wójta

 

- Nigdy w oświadczeniach majątkowych nie wykazywał jakichkolwiek dochodów z tego tytułu - mówił Zdzisław Sikora, przewodniczący Rady Gminy Niechanowo (woj. wielkopolskie).

 

WIDEO: Materiał "Wydarzeń"

 

  

 

Wójt śledzony, a przewodniczący rady oskarżany o handel narkotykami

 

Robaszkiewicz twierdzi, że padł ofiarą prowokacji: a to ktoś zadzwoni zapytać o cennik, albo doniesie do skarbówki. Wójt zorientował się też, że był śledzony i zgłosił tę sprawę do prokuratury. 

 

Z kolei radni zaalarmowali, że dotyka ich hejt. - Piszą o mnie w internecie, że handluję narkotykami - powiedział Sikora. 

 

ZOBACZ: Hakerzy sparaliżowali urząd gminy. Żądają okupu

 

Zdaniem wójta, współpraca między nim a radą jest "trudna". Sprawę jego rzekomych niezgłoszonych dochodów ktoś anonimowo zgłosił do wojewody. Do pisma dołączył nagrania. 

 

Będzie referendum ws. odwołania rady gminy

 

- Rzadko zdarza się, byśmy mieli taki typ materiałów. Zwykle są to jakieś artykuły prasowe albo inne informacje - stwierdził Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego. 

W marcu mieszkający w Niechanowie zdecydują, czy odwołać obecną radę gminy. - Jeśli rada nie chce współpracować z wójtem, to wybierzemy nową - powiedziała Polsat News jedna z mieszkanek. 

wka/ml/ polsatnews.pl, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie