Starbucks zamknął połowę lokali. Z powodu koronawriusa

Biznes
Starbucks zamknął połowę lokali. Z powodu koronawriusa
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Chiński rynek jest dla Starbucksa jednym z najważniejszych

Amerykańska firma Starbucks zamknęła 2000 swoich kawiarni w Chinach, co stanowi połowę lokali w tym kraju. Wszystko po to, by ochronić personel przed koronawirusem, a ponadto pomóc tamtejszym władzom w walce z jego dalszym rozprzestrzenianiem.

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu ubiegłego roku w mieście Wuhan w środkowych Chinach.

 

Starbucks zamyka lokale

 

Według oficjalnych danych na koniec dnia we wtorek w tym kraju potwierdzono 5974 zarażenia i 132 przypadki śmierci, której przyczyną było zarażenie wirusem.

 

Ze względu na zagrożenie nowymi zakażeniami, Starbucks zdecydował o zamknięciu prawie połowy lokali w kraju. Łącznie ma ich w Chinach blisko 4300, co stanowi największy odsetek punktów tej sieci poza USA.

 

 

 

Najważniejszy zagraniczny partner 

 

Dyrektor generalny marki, Kevin Johnson, zaznaczył, że firma "monitoruje tę dynamicznie zmieniającą się sytuację". Jednocześnie, sieć pozostaje świadoma, że nagłe zamknięcie lokali wpłynie na jej wynik finansowy.

 

ZOBACZ: Chiny: w obawie przed koronawirusem kolejne kraje ewakuują swoich obywateli

 

Pierwszą kawiarnię Starbucksa w Chinach otworzono w Pekinie, w styczniu 1999 roku. Rynek ten przynosi sieci około 10 procent światowych przychodów, co czyni ten kraj najważniejszym partnerem amerykańskiego giganta.

ac/hlk/ bbc.com, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie