Podejrzenie zarażenia koronawirusem w Łodzi. Nieoficjalnie: pacjentka nie jest Polką

Polska
Podejrzenie zarażenia koronawirusem w Łodzi. Nieoficjalnie: pacjentka nie jest Polką
Zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/MA PING
Chora niedawno przyjechała z Chin. Polsat News ustalił nieoficjalnie, że kobieta nie ma polskiego obywatelstwa

Kobieta przebywająca w jednym z łódzkich hoteli skarżyła się na wysoką gorączkę i grypopodobne objawy. Wezwano ratowników medycznych. Karetką przewieziono ją do Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego. Chora najprawdopodobniej przyjechała niedawno z Chin. Jak nieoficjalnie ustalił Polsat News kobieta nie jest Polką.

Kobieta 17 stycznia przyjechała do Polski, mieszkała w jednym z łódzkich hoteli. We wtorek wieczorem zaczęła uskarżać się na wysoką gorączkę i grypopodobne objawy. Z infekcją dróg oddechowych została przetransportowana do szpitala.

 

Hotel miał zostać objęty kwarantanną

 

Z informacji uzyskanych przez TVP3 Łódź wynika, że chora niedawno przyjechała z Chin. Natomiast reporter Polsat News nieoficjalnie dowiedział się, że kobieta nie ma polskiego obywatelstwa.

 

Przebywającą w szpitalu kobietę odizolowano od reszty pacjentów. Przeszła już podstawowe badania, ale na razie specjaliści nie potwierdzają, że to przypadek koronawirusa.

 

Łódzki hotel, w którym przebywała, miał zostać objęty kwarantanną.

 

Student i biznesmen pod obserwacją

 

Nadzorem służb sanitarnych objęto ostatnio dwóch mieszkańców woj. świętokrzyskiego, którzy mogli mieć kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem.

 

ZOBACZ: Dwóch Polaków pod nadzorem służb sanitarnych. "Mogli mieć kontakt z koronawirusem"


Jak poinformowała Iwona Konieczna-Kwinkowska ze Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektoratu Sanitarnego, chodzi o studenta Politechniki Rzeszowskiej, który był w Chinach, oraz o biznesmena, który podczas podróżny powrotnej z Dubaju miał w samolocie kontakt z obywatelami Chin.

 

Nowe zakażenia koronawirusem w Europie

 

Według wtorkowych danych wirus zabił w Chinach już 106 osób, a zarażenie potwierdzono u ponad 4,5 tys. innych. Prawie tysiąc z nich określono jako przypadki ciężkie. Epidemia wybuchła przed kilkoma tygodniami w chińskim mieście Wuhan. 

 

Zakażenia odnotowano również w innych krajach, ale dotychczas nie pojawiły się doniesienia o zgonach poza Chinami kontynentalnymi. Przypadki zakażeń odnotowano już także w Europie. We Francji potwierdzono we wtorek czwarty przypadek zakażenia. W Niemczech również zarejestrowano cztery przypadki.

 

grz/ poolsatnews.pl, TVP3
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie