Przyznał się, że zabił brata. 10 lat temu oskarżano go w sprawie śmierci drugiego

Polska
Przyznał się, że zabił brata. 10 lat temu oskarżano go w sprawie śmierci drugiego
Zdj. ilustracyjne, fot. Polsat News

Na trzy miesiące został aresztowany Waldemar B., który przyznał się do zabójstwa brata Piotra B. podczas wspólnego picia alkoholu. Przed laty ten sam mężczyzna był oskarżony o spowodowanie śmierci drugiego brata, ale został wtedy uniewinniony.

Do zabójstwa doszło w jednym z mieszkań w miejscowości Zaręba, w którym kilku mężczyzn piło alkohol.

 

- W trakcie spotkania 56-letni Waldemar B. ugodził nożem swojego brata Piotra B. w okolice klatki piersiowej powodując jego zgon - powiedział prokurator Tomasz Człuchowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.

 

ZOBACZ: Śledczy odnaleźli ostatni fragment zwłok 64-latki ze Skwierzyny

 

Sprawca został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubaniu, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Waldemar B. przyznał się do jego popełnienia.

 

Uniewinniony od przekroczenia obrony koniecznej

 

Na wniosek śledczych, miejscowy sąd rejonowy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Jak poinformował prokurator, Waldemar B. był już oskarżony o podobny czyn w 2010 roku. Wówczas śmiertelnie ugodził nożem drugiego brata. Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze uznał, że przekroczył granice obrony koniecznej i skazał go na karę 5 lat pozbawienia wolności.

 

ZOBACZ: Zdenerwowało go chrapanie. Miał wyciągnąć nóż i dźgnąć kolegę

 

Na skutek apelacji obrońcy oskarżonego, Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uniewinnił go jednak od popełnienia zarzucanego mu czynu.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie