9-latek dźgał nożem 5-letnią siostrę. Krzyczał "giń"

Świat
9-latek dźgał nożem 5-letnią siostrę. Krzyczał "giń"
Wikimedia Commons/Tony Webster
Dramatyczne sceny rozgrywały się pod nieobecność matki rodzeństwa.

9-letni chłopiec został oskarżony o usiłowanie zabójstwa, po tym jak miał dźgać nożem kuchennym swoją siostrę - podał departament policji w mieście Ocala na Florydzie . Dramatyczne sceny rozgrywały się pod nieobecność matki rodzeństwa. 9-latek został aresztowany i czeka na kolejną rozprawę.

Matka rodzeństwa wyszła z mieszkania na pocztę i po drobne zakupy. Pod jej nieobecność 9-latek miał zaatakować siostrę. Kiedy kobieta wróciła do mieszkania, zastała chłopca krzyczącego do siostry: "giń" - podaje CNN.

 

ZOBACZ: W pożarze stracił mamę, tatę i brata bliźniaka. Mateusz ma poparzoną połowę ciała

 

Kobieta zeznała, że zabrała nóż synowi i popędziła z córką do łazienki. W tym czasie chłopiec uciekł z mieszkania. Niedługo później został aresztowany przez policjantów przybyłych na miejsce.

 

Złapał za kark i dźgał

 

Obrażenia dziewczynki okazały się poważne, została helikopterem przetransportowana do szpitala. Policja w oświadczeniu nie podaje jaki jest obecnie jej stan.

 

9-latek opisał śledczym, co działo się podczas nieobecności matki w domu. Zeznał, że wziął z szafki nóż kuchenny i schował go za plecami, po czym podszedł do siostry. Gdy ta pochyliła się, aby wziąć coś z podłogi, złapał ją za karki i zaczął uderzać nożem.

 

ZOBACZ: 17-latek przyznał, że zabił matkę. Usłyszał zarzut

 

Pierwsza rozprawa chłopca odbyła się we wtorek. Sędzia w hrabstwie Marion, w stanie Floryda nakazał badania psychiatryczne 9-latka. Został mu również przydzielony obrońca z urzędu. Chłopiec, którego imienia ze względu na wiek nie podają media amerykańskie, ma pozostać w areszcie.

 

Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 5 lutego.

 

 

 

 

las/prz/ CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie