Jacek Ozdoba nowym wiceministrem klimatu

Polska
Jacek Ozdoba nowym wiceministrem klimatu
Ministerstwo Klimatu
Premier powołał Jacka Ozdobę na wiceministra klimatu.

Premier Mateusz Morawiecki powołał Jacka Ozdobę z Solidarnej Polski na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu - poinformował w środę resort na swoich stronach internetowych. Nominację wręczył minister klimatu Michał Kurtyka.

Ministerstwo poinformowało, że Jacek Ozdoba ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał w warszawskich kancelariach adwokackich.

 

Samorządowiec, prawnik, koordynator


W 2014 roku polityk został radnym Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy. W latach 2014-2018 był członkiem komisji Ładu Przestrzennego i Ochrony Środowiska, komisji Statutowej i Spraw Lokalnych oraz komisji Zdrowia, Pomocy Społecznej i Rodziny.

 

 

Jak podano, od początku działalności publicznej zaangażowany był w działania samorządu w zakresie walki z zanieczyszczeniem środowiska.  W 2018 roku koordynował prace zespołu tworzącego program walki z zanieczyszczeniem powietrza oraz gospodarki odpadami komunalnymi.

 

ZOBACZ: Grzyby rosną, kwiaty kwitną. Eksperci alarmują: ucierpi na tym i przyroda, i gospodarka

 

Od 2018 r. Ozdoba jest radnym m.st. Warszawy, a także członkiem kilku komisji, m.in. Ochrony Środowiska, Skarg i Wniosków oraz Rewizyjnej w radzie m.st. Warszawy. Był też rzecznikiem sztabu Patryka Jakiego, kiedy ten ubiegał się o stanowisko prezydenta Warszawy.

 

 

W latach 2015-2018 Ozdoba pracował jako doradca w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego.

 

W 2018 r. został powołany przez Prezesa Rady Ministrów jako przedstawiciel Ministra Sprawiedliwości w skład Rady Głównej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym.

 

ZOBACZ: PiS złożyło projekt ws. dyscyplinowania sędziów "Odpowiedź na działanie nadzwyczajnej kasty"


W 2019 r. Jacek Ozdoba został posłem na Sejm RP IX kadencji. Jest członkiem w komisji sejmowej dot. Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

 

Ustawa dyscyplinująca sędziów

 

Jacek Ozdoba wraz z posłami PiS - Sebastianem Kaletą i Janem Kanthakiem - złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustaw o sądach, który - jak wtedy mówili - "ma dyscyplinować sędziów, którzy przekraczają swoje uprawnienia".

 

Premier powołał także pełnomocnika rządu ds. odnawialnych źródeł energii, którym został Ireneusz Zyska, wiceminister klimatu.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie