Przebrał się za Hitlera i wsiadł na motocykl. Konsekwencje poniesie też policjant

Świat
Przebrał się za Hitlera i wsiadł na motocykl. Konsekwencje poniesie też policjant
YouTube.com/Flori Max
Mężczyzna przebrany za Hitlera jest podejrzany o używanie znaków niekonstytucyjnych organizacji i podżeganie do nienawiści

Aferą zakończyło się 49. zimowe spotkanie motocyklistów na Zamku Augustusburg (Saksonia). Jeden z mężczyzn jadących w wózku motocykla przebrał się za Adolfa Hitlera, a za kierownicą usiadł jego kolega przebrany za żołnierza z II wojny światowej. W internecie pojawiło się nagranie, na którym widać uśmiechniętego policjanta, który telefonem nagrywa całą scenę.

Na Zamku Augustusburg odbyło się w weekend 49. spotkanie motocyklistów, w którym uczestniczyło 1800 kierowców jednośladów i około 7500 fanów.

 

Sprawę incydentu bada prokuratura

 

Zlot zakończyłby się bez rozgłosu, gdyby nie nagranie, które pojawiło się w internecie. Widać na nim mężczyznę jadącego w wózku motocykla, który przebrał się za Adolfa Hitlera. Jednośladem kierował z kolei mężczyzna w mundurze niemieckiego żołnierza z II wojny światowej. Na nagraniu widać policjanta, który rozbawiony nagrywa scenę telefonem komórkowym. 

 

ZOBACZ: Stracił oko w trakcie pokazowych walk rycerskich. "Musiał się liczyć z konsekwencjami"

 

Sprawę incydentu bada prokuratura z Chemnitz, która od poniedziałku dysponuje nagraniem. Mężczyzna przebrany za Hitlera jest podejrzany o używanie znaków niekonstytucyjnych organizacji i podżeganie do nienawiści. Z konsekwencjami musi się liczyć również funkcjonariusz policji.

 

 

"Niedopuszczalne zachowanie funkcjonariusz"

 

- Takie zachowanie jest niedopuszczalne - powiedział premier Saksonii Michael Kretschmer (CDU). W ten sposób skomentował zarówno przebranie mężczyzny, jak i zachowanie funkcjonariusza państwowego. Polityk zapewniał, że podobna sytuacja już nigdy się nie powtórzy.

 

 

 

grz/hlk/ "Bild", polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze