17-latek przyznał, że zabił matkę. Usłyszał zarzut

Polska
17-latek przyznał, że zabił matkę. Usłyszał zarzut
Polsat News
17-latek w Garwolinie miał zabić matkę

17-latek z Garwolina usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do winy - poinformowała Prokuratura Rejonowa w Garwolinie, gdzie w piątek przesłuchano Szymona Z. Nastolatek miał wczoraj zabić matkę i sam zadzwonił na policję po zdarzeniu. Mimo podjętej reanimacji, 47-latka zmarła.

Do zdarzenia doszło w czwartek w jednym z mieszkań w Garwolinie. Policja dostała zgłoszenie ok. godz. 13 o rannej kobiecie. 

 

Sam zadzwonił na policję

 

- Na miejscu policjanci znaleźli ranną 47-letnią kobietę, które była reanimowana. Niestety nie udało się jej uratować - informował polsatnews.pl asp. szt. Marek Kapusta z policji w Garwolinie.

 

- (Szymon Z. - red.) sam zadzwonił na policję, informując o przedmiotowym zdarzeniu. Został on w związku z tym zaraz po przybyciu funkcjonariuszy zatrzymany – powiedział Polsat News Leszek Wójcik z Prokuratury Rejonowej w Garwolinie.

 

ZOBACZ: 19-latek, który miał zabić młodszego brata po kłótni o komputer, zostanie w areszcie

 

Na ciele kobiety ujawniono liczne rany kłute.

 

Przyznał się

 

- W toku przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu - powiedział Wójcik. Jak dodał, nastolatek złożył wyjaśnienia, które są zbieżne z ustaleniami prokuratury. 

 

- Powoływał się na nieporozumienia rodzinne, konflikt istniejący między nim, a matką - dodał Wójcik. Poinformował, że wyjaśnienia podejrzanego sugerują raczej działanie pod wpływem impulsu, a nie zaplanowane działanie. 

 

Prokuratura złoży wniosek o areszt dla podejrzanego.

 

WIDEO: 17-latek przyznał się do zabójstwa

  

Chciał popełnić samobójstwo

 

Wójcik potwierdził, że 17-latek chciał popełnić samobójstwo po zabójstwie matki.

 

- W treści swoich wyjaśnień na ten temat mówi, że po prostu chciał po tym zdarzeniu na miejscu zdarzeniu popełnić samobójstwo z tym, że nie było to skuteczne - dodał. 

 

Doprowadzony do prokuratury

 

Szymon Z. trafił wczoraj na oddział psychiatryczny jednego z podwarszawskich szpitali. Lekarz nie zgodził się na to, by nastolatek trafił do policyjnej izby zatrzymań.

 

WIDEO: 17-latek miał zabić swoją matkę

  

W piątek doprowadzono 17-latka do Prokuratury Rejonowej w Garwolinie, gdzie został przesłuchany. 

pgo/luq/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie