W pożarze stracił mamę, tatę i brata bliźniaka. Mateusz ma poparzoną połowę ciała

Polska
W pożarze stracił mamę, tatę i brata bliźniaka. Mateusz ma poparzoną połowę ciała
Polsat News
W marcu 2019 roku rodzina chłopca: mama, tata, siostra i brat bliźniak zginęli w pożarze. 3-latek został uratowany, ale ma poparzone ponad 50 proc. ciała.

Fundacja Polsat podsumowuje działania w 2019 roku. Wracamy do historii 3-letniego Mateusza, który w tragicznym pożarze stracił prawie całą swoją rodzinę. Mama, tata, siostra i brat bliźniak przegrali walkę o życie. Mateusz walczył w szpitalu m.in. ze skutkiem rozległych poparzeń, które zajęły 50 proc. jego ciała. - Teraz chyba to już do niego dotarło, że mamy nie ma – mówi babcia chłopca.

- Historia Mateusza to jest historia tragiczna, która poruszyła nas wszystkich, ale też i naszych widzów – mówi Agnieszka Grzegorczyk członek zarządu Fundacji Polsat. 

 

ZOBACZ: "Będą łzy radości i wzruszenia". Od niedzieli "#JesteśmyDlaDzieci" - nowy program w Polsat News

 

W marcu 2019 roku rodzina chłopca: mama, tata, siostra i brat bliźniak zginęli w pożarze. 3-latek został uratowany, ale ma poparzone ponad 50 proc. ciała. - Wymaga specjalistycznego leczenia, maści, ubrań uciskowych - przekazała Grzegorczyk.

 

Chłopiec przeszedł już kilkanaście operacji. Czuje się lepiej, zaczął chodzić. Leczenie i kosztowna rehabilitacja potrwają co najmniej kilka lat. Jak mówi jego babcia, cały czas tęskni za najbliższymi.

 

WIDEO: cała rozmowa o Mateuszu w studiu Polsat News:

 

  

 

- Na początku dużo krzyczał "mama". Teraz chyba to już do niego dotarło, że jej nie ma – mówi Czesława Truszkowska, babcia Mateusza.

 

- Ja mu mówię, że ona go bardzo kocha i tata też, ale w tej chwili nie mogą przyjść. Oni są w niebie. On paluszkiem pokazuje na niebo - mówi pani Czesława, a z oczu płyną jej łzy.

 

Mateusz jest leczony w Pomorskim Ośrodku Terapii Laserowej im. Fundacji Polsat w Gdańsku. To klinika, która ma najwięcej laserów w całej Polsce, a one leczą m.in. rany pooparzeniowe. 

 

Fundacja Polsat cały czas prowadzi zbiórkę pieniędzy dla chłopca na stronie: https://subkonta.fundacjapolsat.pl/profile/4ab6c6a8.


Innym potrzebującym dzieciom można pomóc wysyłając SMS o treści: POMOC, pod numer 7531 oraz przekazując 1% podatku - KRS 0000 135 921.

 

Fundacja Polsat #JesteśmyDlaDzieciPolsat News
Fundacja Polsat #JesteśmyDlaDzieci

 

"Rok pełen wyzwań"

 

Fundacja Polsat podsumowuje swoje działania w 2019 roku.

 

- Ten rok był ważny, wyjątkowy i pełen wyzwań. Chcielibyśmy podziękować naszym widzom i darczyńcom. Rok 2019 to m.in. rok pomocy osobom indywidualnym. Pomogliśmy ponad 2 tysiącom dzieci w dofinansowaniu rehabilitacji, leczeniu, zakupu sprzętu medycznego czy sprzętu rehabilitacyjnego - wylicza Grzegorczyk.

 

Fundacja pomogła również w odnowieniu  Oddziału Położniczo-Neonatoligincznego w szpitalu w Lubartowie. Ośrodek przeszedł we wrześniu totalną metamorfozę.

 

Fundacja Polsat #JesteśmyDlaDzieciPolsat News
Fundacja Polsat #JesteśmyDlaDzieci

 

Wyremontowane zostały sale pacjentów, łazienki, gabinet zabiegowy, korytarz. Wymieniono podłogi, drzwi, meble. Zakupiono nowoczesny sprzęt do ratowania życia i zdrowia noworodków. Przy współpracy z marką Pampers, na remont przeznaczono 1 mln zł.

 

ZOBACZ: Nowy sprzęt, sale, łazienki. Porodówka szpitala w Lubartowie po remoncie - dzięki Fundacji Polsat

 

- To wielka radość przyjechać tutaj i zobaczyć jak ten oddział służy noworodkom i ich mamom. To bardzo ważne w jakich warunkach po porodzie rodzina spędza czas w szpitalu. Oddział neonatologiczny, to można powiedzieć pierwszy dom dla noworodków – mówi Bartosz Kwiatek, prowadzący program Fundacji Polsat #JesteśmyDlaDzieci.

 

Ze zgromadzonych przez Fundację środków wyremontowano również Oddział Dziecięcy Kliniki Neurologii przy ul. Banacha w Warszawie. 

 

Szczegółowe działania Fundacji Polsat w najbliższą niedzielę o 13:30 w programie #JesteśmyDlaDzieci.

las/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie