Zakłady o wykolejenie tramwajów we Wrocławiu. Motorniczowie jeżdżą tak, jak zwykle

Polska
Zakłady o wykolejenie tramwajów we Wrocławiu. Motorniczowie jeżdżą tak, jak zwykle
Polsat News
W 2019 roku we Wrocławiu doszło do ponad 100 wykolejeń tramwajów

Częste wykolejenia wrocławskich tramwajów zainspirowały jednego z bukmacherów, który w swojej ofercie umieścił zakład dotyczący tego typu zdarzeń. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji poinformowało, że prędkość tramwajów reguluje odpowiednia instrukcja obowiązująca od 2018 roku. Z kolei władze miasta wiedzą o problemie i planują inwestycje.

Miejscy aktywiści z Akcji Miasto wyliczyli, że w 2019 roku we Wrocławiu doszło do ponad 100 wykolejeń tramwajów. To rekord w skali kraju.

 

Sytuację postanowił wykorzystać jeden z bukmacherów, który zaoferował graczom możliwość obstawienia liczby tego typu zdarzeń.

 

Motorniczowie muszą zwolnić

 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji poinformowało polsatnews.pl, że motorniczowie jeżdżą z prędkościami, które reguluje wewnętrzna instrukcja obowiązująca od 2018 roku. Nakazuje ona motorniczym zwalniać na skrzyżowaniach nawet do 10 km/h.

 

ZOBACZ: Zderzenie tramwajów we Francji. 50 osób zostało rannych

- Określają to nasze wewnętrzne przepisy. Czasem w niektórych momentach są one trochę bardziej zaostrzone ze względu na stan infrastruktury w niektórych miejscach - powiedział "Wydarzeniom" Krzysztof Balawejder, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu.

 

  


Jednak to nie do końca rozwiązuje problem. Ostatnio we Wrocławiu codziennie dochodzi do jakiejś awarii. - Jesteśmy ewenementem w Polsce - stwierdził Aleksander Obłąk z Akcji Miasto.

 

"Naprawy były odkładane w nieskończoność"


Problemem są stare, przez lata nieremontowane, torowiska. - Naprawy były odkładane w nieskończoność i teraz się to mści - dodał aktywista.

Władze Wrocławia podeszły do problemu poważnie i zapowiedziały projekt naprawy torowisk i trakcji tramwajowej.

 

ZOBACZ: Oglądał porno, gdy prowadził tramwaj. Pasażerka zrobiła mu zdjęcia [WIDEO]


Na poprawę infrastruktury Wrocław ma przeznaczać 80 milionów złotych rocznie. Jednak na efekty inwestycji trzeba będzie trochę poczekać. Do tego czasu hazardziści mogą obstawiać, czy liczba wykolejeń dobije do setki.

 

- Jestem przekonany, że tej setki nie przekroczymy. Będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, żeby tak się stało - zapewnił prezes MPK.

dk/luq/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, tuwroclaw.com
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie