Kierowca audi uciekł policjantom. W trakcie pościgu padło wiele strzałów

Polska
Kierowca audi uciekł policjantom. W trakcie pościgu padło wiele strzałów
Polsat News
Policjant dodał, że poza prowadzącym audi kierowcą w samochodzie była przynajmniej jeszcze jedna osoba.

Najprawdopodobniej dwóch osób, które uciekły mimo oddanych strzałów podczas prowadzonego ulicami Świętochłowic i Bytomia (Śląskie) pościgu, poszukuje policja. Prowadzącym pościg policjantom, których uciekający kierowca próbował staranować, nic się nie stało.

- Pościg rozpoczął się w Świętochłowicach, gdzie do kontroli drogowej, prowadzonej przez policjantów z drogówki, nie zatrzymał się kierowca audi - poinformował aspirant sztabowy Adam Jachimczak z zespołu prasowego śląskiej policji.

 

ZOBACZ: Próbował zepchnąć radiowóz, rozbił się o budynek. Pościg jak z filmu sensacyjnego

 

- Policjanci ruszyli za nim w pościg, który przeniósł się do sąsiedniego Bytomia. Tam kierujący audi próbował staranować, zepchnąć z drogi policjantów; wtedy też doszło do oddania strzałów w kierunku tego auta. Ostatecznie, gdy policjanci na chwilę stracili z oczu ścigany samochód, został on porzucony przez uciekających, którzy prawdopodobnie oddalili się pieszo - relacjonował Jachimczak.

 

Policjant dodał, że poza prowadzącym audi kierowcą w samochodzie była przynajmniej jeszcze jedna osoba.

 

Trwają poszukiwania tych osób - zaznaczył. Wskazał, że policjantom, którzy prowadzili pościg nic się nie stało, a na miejsce porzucenia samochodu przez uciekinierów udał się już prokurator.

 

Jak podają lokalne media podczas pościgu oddano kilkadziesiąt strzałów. - Ze względu na prowadzone śledztwo policja nie potwierdza tej informacji - podała polsatnews.pl st. sierż. Paulina Wierzbowska z policji w Świętochłowicach.

las/ Wyborcza Katowice, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze