Jak sprawdzić, czy dziecko pojedzie na ferie bezpiecznym autokarem? Wyjaśniamy

Polska
Jak sprawdzić, czy dziecko pojedzie na ferie bezpiecznym autokarem? Wyjaśniamy
Polsat News
Ferie zimowe rozpoczęło pięć województw

Uczniowie z pięciu województw rozpoczęli właśnie ferie. Cześć z nich wyjedzie na zorganizowane wycieczki. Jeśli chcesz sprawdzić, czy twoje dziecko będzie podróżowało bezpiecznym autokarem z przygotowanym do podróży kierowcą, możesz zadzwonić na policję, która to skontroluje. Stan techniczny autokaru możesz też zweryfikować na stronie bezpiecznyautokar.gov.pl

Ferie zimowe przewidziane są w czterech terminach. Pierwsi - od 11 do 26 stycznia - wypoczynek rozpoczęli uczniowie z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

 

Wystarczy zadzwonić na policję

 

Stan techniczny, rok produkcji, ważny przegląd, czy przebieg autokaru - te wszystkie informacje może sprawdzić każdy rodzic, który na stronie bezpiecznyautokar.gov.pl wpisze numery rejestracyjne pojazdu, którym w podróż wyrusza jego dziecko. 

 

ZOBACZ: Lampy w autobusie przymocowane… taśmą. Miało nim jechać 50 dzieci na ferie

 

Skontrolować można również kierowcę autokaru. Tu pomogą mundurowi. Policja przygotowała wykaz miejsc, gdzie funkcjonariusze  prowadzą nie tylko kontrole stanu technicznego autobusów, ale sprawdzą też m.in. trzeźwość kierowcy, czy posiadane przez niego uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 

 

Jeśli w okolicy nie ma takiego punktu lub wyjazd rozpoczyna się poza godzinami pracy punktu, to wówczas można wezwać policje dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub pod numer najbliższego komisariatu policji. 

 

WIDEO: Jak sprawdzić, czy dziecko będzie podróżowało bezpiecznym autokarem?

  

"Bezpieczne ferie"

 

W piątek policja rozpoczęła ogólnopolską akcję "Bezpieczne Ferie", która potrwa do 23 lutego.

 

Policjanci zwrócą szczególną uwagę na stosowanie się kierowców do ograniczeń prędkości, zapinanie pasów, przewożenie dziecka w foteliku i stan techniczny pojazdu.

 

Pieszym, w tym dzieciom i młodzieży, przypomną o zagrożeniach związanych m.in. z korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez ulicę i o potrzebie noszenia odblasków. 

pgo/grz/ polsatnews.pl, Polsat News

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze