Koronawirus coraz bliżej Polski. Potwierdzono kolejny przypadek w Europie

Świat
Koronawirus coraz bliżej Polski. Potwierdzono kolejny przypadek w Europie
PAP/EPA/YUAN ZHENG
Niemcy są drugim, po Francji, krajem Europy, w którym pojawił się nowy koronawirus

W Niemczech potwierdzono pierwszy przypadek zarażenia nowym koronawirusem. - Zaraził się nim mężczyzna z powiatu Starnberg w Bawarii - poinformował w poniedziałek późnym wieczorem rzecznik bawarskiego ministerstwa zdrowia.

Jak poinformował bawarski Krajowy Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), stan kliniczny pacjenta jest dobry. - Został on odizolowany i cały czas monitorowany jest jego stan zdrowia - zapewnił LGL.

 

Francja i Niemcy

 

Według LGL osoby, które miały bliski kontakt z pacjentem, zostały szczegółowo poinformowane o możliwych symptomach choroby, drogach zakażenia i działaniach profilaktycznych.

 

ZOBACZ: Ponad 100 ofiar koronawirusa. Setki zarażaonych

 

Bawarskie ministerstwo zdrowia i LGL zapowiedziały na wtorek przed południem konferencję prasową, podczas której mają podać więcej informacji. Rzecznik ministerstwa podkreślił, że obecnie - w ocenie służb medycznych i sanitarnych - ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa w Bawarii jest niewielkie.

 

Niemcy są drugim, po Francji, krajem Europy, w którym pojawił się nowy koronawirus.

 

Zarażonych ponad 4 tys. osób

 

W Chinach liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 106, a zarażonych nim jest już ponad 4 tysiące osób - poinformowały we wtorek rano czasu lokalnego chińskie media.

 

ZOBACZ: Pilne spotkanie ws. koronawirusa w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa

 

By powstrzymać rozwój epidemii, chińskie władze praktycznie zamknęły liczący 11 mln mieszkańców Wuhan, uniemożliwiając wyjazd z miasta.

 

Nowy koronawirus jest już w Tajlandii, na Tajwanie, w Japonii, Korei Południowej, USA, Wietnamie, Singapurze, Malezji, Nepalu, Australii, Kanadzie, a w Europie - we Francji i Niemczech. Jak dotąd nie ma doniesień o zgonach poza Chinami kontynentalnymi. 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie