Byli pod wpływem narkotyków i uciekali przed policją. W aucie wieźli niemowlęta

Polska
Byli pod wpływem narkotyków i uciekali przed policją. W aucie wieźli niemowlęta
KPP Głogów
Kierowcy mercedesa grozi do 5 lat pozbawienia wolności

Po pościgu policjanci zatrzymali kierowcę i pasażerów mercedesa, który nie zatrzymał się do kontroli. W samochodzie były dzieci w wieku sześciu i dziewięciu miesięcy. Kierowca i wszyscy dorośli pasażerowie byli pod wpływem narkotyków.

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, którzy pełnili 24 stycznia służbę w Głogowie, zauważyli na jednej z ulic samochód, który nie miał tablic rejestracyjnych.

 

Policjanci polecili kierowcy, by się zatrzymał. Mężczyzna zareagował ucieczką - w jej trakcie przekraczał prędkość i łamał przepisy, a na jednym ze skrzyżowań tylko ucieczka pieszego z przejścia zapobiegła jego potrąceniu.

 

ZOBACZ: Zabrali prawo jazdy, bo miał jechać 108 km/h. Blokada w aucie włącza się przy… 90 km/h


W końcu policjanci zatarasowali drogę i uniemożliwili dalszą jazdę mercedesowi. Kiedy chcieli otworzyć drzwi auta, kierowca zablokował je i nie reagował na wezwania funkcjonariuszy. Mundurowi wybili więc szyby w samochodzie.

 

Wszyscy dorośli pasażerowie byli pod wpływem narkotyków 

 

W pojeździe znajdowały się cztery osoby dorosłe oraz dzieci w wieku 6 i 9 miesięcy, przewożone bez zabezpieczeń. 

 

Kierowca, to znany policjantom 21–letni mieszkaniec Głogowa. Zachowanie mężczyzny i jego pasażerów wskazywało na to, że znajdują się pod wpływem narkotyków. Potwierdziły to badania testerem.

 

Wszyscy zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.


21–letni kierowca mercedesa usłyszał dodatkowo zarzuty kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, niezatrzymania się do policyjnej kontroli i udzielania narkotyków innym osobom. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za liczne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki.

emi/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie