Staranował drzwi i wjechał autem do kościoła. Twierdził, że opętał go demon [ZDJĘCIA]

Świat
Staranował drzwi i wjechał autem do kościoła. Twierdził, że opętał go demon [ZDJĘCIA]
Facebook/Parroquia de Sonseca

Kierowca SUV-a staranował drzwi do kościoła i wjechał samochodem do środka, po drodze demolując ławki ustawione w świątyni. Swoje zachowanie tłumaczył opętaniem przez demona. Według niego, kościół miał mu zapewnić schronienie.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Sonseca w pobliżu Toledo w środkowej Hiszpanii. W środę rano kierowca granatowego SUV-a staranował drzwi kościoła Świętego Jana Ewangelisty i wjechał do środka. 

 

Zatrzymał się dopiero przed samym ołtarzem. Po drodze kierowca zdemolował ławki ustawione w głównej nawie świątyni.

 

Świadkowie incydentu natychmiast wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusze znaleźli mężczyznę przy ołtarzu. Był niespokojny i przerażony. Tłumaczył, że został opętany przez demona, a kościół był jedynym miejscem, w którym mógł się schronić.

 

 

W wyniku zdarzenia ucierpiał jedynie kierowca, który doznał kilku obrażeń i trafił do szpitala na obserwację. Został również przebadany na zawartość alkoholu i narkotyków. Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie.

 

Według miejscowych mediów, kierowca jest właścicielem sklepu znajdującego się niedaleko kościoła, w którym sprzedaje produkty związane z konopiami indyjskimi. 

dk/luq/ Daily Mail, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie