Znęcał się nad 6-latkiem. Sprawa wyszła na jaw, gdy sprzedał telefon

Polska
Znęcał się nad 6-latkiem. Sprawa wyszła na jaw, gdy sprzedał telefon
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pxfuel
Sprawa wyszła na jaw, gdy 38-latek sprzedał telefon, na którym były dowody znęcania się nad chłopcem

Wykręcanie rąk, wyzywanie, bicie i grożenie śmiercią - to była codzienność 6-latka z Kamiennej Góry (woj. dolnośląskie). 38-letni mężczyzna miał znęcać się nad pasierbem. Sprawa wyszła na jaw, gdy ojczym sprzedał telefon zapominając usunąć z niego dane. Nabywca odkrył nagranie i przekazał je policji.

- Prowadzimy postępowanie w kierunku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad małoletnim oraz jego matką - poinformował w rozmowie z polsatnews.pl Artur Idzi, prokurator rejonowy z Kamiennej Góry.

 

To, co działo się za zamkniętymi drzwiami w rodzinie, wyszło na jaw przypadkiem, gdy telefon trafił do nowego właściciela. Zobaczył on, że 38-latek nie usunął z niego m.in. nagrań, podczas których widać, jak znęca się nad 6-latkiem.

 

ZOBACZ: Krwiak, siniaki, złamane żebro. Ojciec 4-miesięcznej dziewczynki aresztowany

 

Liczne siniaki i stare złamanie

 

Ojczyma chłopca zatrzymano, dziecko natomiast poddano obdukcji. Badania ujawniły siniaki w okolicach głowy, rąk, nóg, tułowia i pleców oraz stare złamanie kości ramiennej.

 

Podejrzanemu przedstawiono zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

 

- 38-latek częściowo przyznał się do znęcania nad dzieckiem, ale nie nad matką chłopca. 22 stycznia Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze na nasz wniosek zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Wynikało to z uwagi na obawę bezprawnego utrudniania postępowania oraz uzasadnioną obawę popełnienia przestępstwa przeciwko życiu lub zdrowiu - poinformował prokurator.

 

ZOBACZ: Dwa lata w zawieszeniu dla opiekunek za znęcanie się nad dziećmi w punkcie żłobkowym

 

W domu była jeszcze dwójka dzieci

 

Oprócz 6-latka w domu mieszkała dwójka dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat. Nie ma dowodów, że mężczyzna znęcał się również nad nimi.

 

Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

ac/grz/ polsatnews.pl, fakt.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie