Kidawa-Błońska: debata ma sens, kiedy kandydaci stają 1 na 1

Polska
Kidawa-Błońska: debata ma sens, kiedy kandydaci stają 1 na 1
PAP/Andrzej Grygiel/Polsat News

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka KO na prezydenta, odniosła się w "Graffiti", do możliwej debaty z prezydentem Andrzejem Dudą. - Debata ma sens wtedy, kiedy kandydaci stają 1 na 1. Debaty w kilka osób nie mają takiej temperatury - wyjaśniła.

- Stanę w debacie z Andrzejem Dudą w II turze (wyborów prezydenckich - red.) - powiedziała Małgorzata Kidawa-Błońska pytana, czy chciałby taką debatę odbyć. 

 

ZOBACZ: Duda z dużą przewagą w pierwszej turze, w drugiej niemal remis. Sondaż dla #Newsroom

 

Kiedy prowadzący rozmowę Piotr Witwicki zauważył, że "do tej pory z debatami było krucho, bo politycy nie chcieli debatować ze sobą" kandydatka Koalicji Obywatelskiej odparła: - Różne są debaty. Tak naprawdę debata ma sens, kiedy kandydaci stają 1 na 1.

 

"Debaty w kilka osób nie mają takiej temperatury"

 

- Debaty w kilka osób nie mają takiej temperatury - wyjaśniała Kidawa-Błońska. Wówczas, zdaniem wicemarszałek Sejmu, odpowiedzi są bardziej quizowe. - Każdy odpowiada na to samo pytanie, nie ma interakcji między kandydatami - zauważyła.

 

- A ciekawa jest właśnie ta debata 1 na 1. Interakcje są, jest możliwość zadawania pytań. To jest dużo ciekawsze - wyjaśniała. 

 

WIDEO: - Tak naprawdę debata ma sens, kiedy kandydaci stają 1 na 1 - Małgorzata Kidawa-Błońska o debacie prezydenckiej

  

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie