Zrobił pizzę, a później trafił za kraty. Dobra pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego

Polska
Zrobił pizzę, a później trafił za kraty. Dobra pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego
Twitter/Lubuska Policja
W czwartek po południu policjantka wraz z rodziną poszła do pizzerii w jednym z miast niedaleko Zielonej Góry. Czekając na zamówioną pizzę obserwowała mężczyznę za kontuarem, który przygotowywał posiłek. Jego twarz wydała się jej znajoma

Policjantka rozpoznała poszukiwanego kilkoma listami gończymi w pracowniku pizzerii. Ten szykował dla niej posiłek w jednym z lokali. Pochodzący z Zielonej Góry 28-latek ukrywał się od czterech lat - poinformowała w piątek Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

- Fotograficzna pamięć policjantki pomogła zatrzymać poszukiwanego, który jeszcze dzisiaj trafi do aresztu śledczego. Mężczyzna od czterech lat ukrywał się w różnych miastach w Polsce – powiedziała Barska.

 

28-latek jest podejrzany o kradzieże z włamaniem, trzykrotne prowadzenie pojazdu po pijanemu. Ma do odbycia dwa lata i osiem miesięcy więzienia. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał za nim cztery listy gończe.

 

Miała spędzić czas w rodzinnym gronie 

 

W czwartek po południu policjantka wraz z rodziną poszła do pizzerii w jednym z miast niedaleko Zielonej Góry. Czekając na zamówioną pizzę obserwowała mężczyznę za kontuarem, który przygotowywał posiłek. Jego twarz wydała się jej znajoma.

 

- Funkcjonariuszka dyskretnie zadzwoniła po policjantów z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób KMP w Zielonej Górze. Sprawdzenie tożsamości mężczyzny potwierdziło, że policjantka nie myliła się, co do poszukiwanego – dodała Barska.

 

ZOBACZ: Kupiły kebaby, w środku znalazły tabletki. Sprawę bada policja

 

Czwartek okazał się pechowy nie tylko dla 28-latka. Tego dnia zielonogórscy policjanci zatrzymali również dwóch innych mężczyzn poszukiwanych za przestępstwa.

 

Zielonogórski Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób prowadzi w ciągu roku poszukiwania około 100 osób zaginionych i 350 poszukiwanych w sprawach kryminalnych. Kilkadziesiąt spraw poszukiwawczych toczy się od kilku lat, głównie z powodu ucieczki poszukiwanej osoby za granicę.

ms/msl/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie