"Będą łzy radości i wzruszenia". Od niedzieli "#JesteśmyDlaDzieci" - nowy program w Polsat News

Polska

- Będziemy pokazywać historię podopiecznych Fundacji Polsat, historię ich rodzin, walkę o powrót do zdrowia, poprzez rehabilitację, leczenie. Nie ukrywam, że będziemy naszych widzów wzruszać. Ale będą też łzy radości – powiedział prowadzący "#JesteśmyDlaDzieci" Bartosz Kwiatek. Nowy program będzie emitowany na antenie Polsat News w każdą niedzielę o godz. 13:30. Premiera już 6 października.

Program "#JesteśmyDlaDzieci" prezentuje w formie reportażów historie dzieci, które zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami, wadami wrodzonymi i innymi poważnymi przypadkami. Widzowie zobaczą, jak oni oraz ich rodzice czy opiekunowie, każdego dnia zmagają się z przeciwnościami losu.

 

"Spotkanie z niezwykłymi bohaterami"

 

- Chcemy wzruszać, edukować i pokazywać naszym widzom, jak wielką mają moc. Każdy kolejny odcinek programu to spotkanie z niezwykłymi bohaterami - dziećmi, które zmagają się z chorobą, ich walecznymi rodzicami i wyjątkowymi lekarzami - powiedział prowadzący Bartosz Kwiatek.

 

W najbliższym programie pojawi się historia Antosia ze stygmatem choroby Aperta, zespołu wad wrodzonych, który występuje raz na milion urodzeń.

 

- Antoś dzięki widzom Polsatu, mógł wyjechać na ważną dla niego operację, która ratowała jego życie. Jego mózg rósł szybciej niż jego czaszka. Ta bardzo operacja była pilnie potrzebna - powiedziała w "Nowym Dniu z Polsat News" Agnieszka Grzegorczyk z zarządu Fundacji Polsat. Antoś ma w tej chwili 10 lat i dzięki operacjom oraz rehabilitacji może się rozwijać.

 

W programie "#JesteśmyDlaDzieci" widzowie poznają również historię Natalki, porzuconej w dniu narodzin dziewczynki. Ona również zmaga się z zespołem Aperta.

 

- Jest na początku swojej drogi, ma dopiero 3 lata, jej walka dopiero się zaczyna – powiedziała Grzegorczyk w porannym programie w Polsat News.

 

- Natalka jest w tej chwili po operacjach paluszków, będzie miała nowe palce. Poznaliśmy ją kilkanaście miesięcy temu jak była w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym. Wzruszająca jest ta historia, która zakończyła się happy endem. Natalka ma w tej chwili dom - powiedziała Grzegorczyk w rozmowie z Joanną Racewicz.

 

Operacja w jednej z najlepszych klinik na świecie

 

Przedstawiona zostanie też historia bliźniaków z rdzeniowym zanikiem mięśni, którzy  jako  pierwsi bliźniacy na świecie  zostali  objęci programem leczenia  jedynym lekiem na SMA.

 

Redakcja programu opowie również o rocznym Antosiu, który urodził się z poważną wadą serca. Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Fundację Polsat w niecałe dwa dni udało się zebrać pieniądze na przelot specjalnym samolotem do USA i operację, która zostanie przeprowadzona w jednej z najlepszych klinik na świecie.

 

Fundacja Polsat to jedna z największych organizacji pozarządowych działających na terenie Polski, od dwudziestu lat kieruje swoją pomoc do chorych dzieci i ich rodziców.

 

Do dziś Fundacja objęła swoją pomocą 35 010 małych pacjentów i wsparła finansowo 1218 szpitali i ośrodków medycznych w całym kraju, które wyremontowano lub wyposażono w nowoczesny sprzęt medyczny. W sumie na cele statutowe Fundacja przekazała dotąd ponad 234 miliony złotych. Więcej informacji o działaniach Fundacji POLSAT – www.fundacjapolsat.pl

 

Emisja "#JesteśmyDlaDzieci" w każdą niedzielę o godzinie 13:30 w Polsat News.

las/grz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie