Zatrzymano ponad 650 nielegalnych automatów do gier o wartości ponad 7 mln zł

Polska
Zatrzymano ponad 650 nielegalnych automatów do gier o wartości ponad 7 mln zł
Izba Administracji Skarbowej

Od początku roku na Mazowszu zatrzymano ponad 650 automatów do gier o wartości przekraczającej 7 mln zł - poinformowała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej (IAS) w Warszawie. Jak dodano, w tym czasie przeprowadzono 200 kontroli.

"Od początku roku na Mazowszu przeprowadzono łącznie 200 kontroli, w wyniku których zatrzymano ponad 650 automatów do gier o wartości przekraczającej 7 mln zł" - czytamy w komunikacie IAS.

 

Jak dodano, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie realizując postanowienia Prokuratury Rejonowej przez ostatnie dwa miesiące zabezpieczyli kilkanaście automatów do nielegalnych gier hazardowych, znajdujących się w lokalach na terenie Warszawy, Piastowa i Mińska Mazowieckiego.

 

"Punkty, w których zorganizowane były nielegalne »kasyna«, zlokalizowane były w miejscach ogólnodostępnych z fikcyjnymi nazwami świadczonych usług" - napisano. W trakcie przeprowadzania działań kontrolnych urządzenia zostały zabezpieczone i przekazane do magazynu Izby.

 

"Pomimo nałożenia przez ustawodawcę od 1 kwietnia 2017 r. bardzo wysokich kar pieniężnych (za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara 100 tys. zł od każdego automatu, oraz odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie), hazard stanowi poważny problem w naszej gospodarce i naszym społeczeństwie" - przekazała cytowana w komunikacie rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

 

IAS przypomina, że trwa kampania edukacyjno-informacyjna "Hazard? Nie dziękuję", a specjaliści z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie przeszkolili już ponad 9 tys. osób.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie