Polak mistrzem pokera. Wygrał prawie 5 milionów złotych

Kultura
Polak mistrzem pokera. Wygrał prawie 5 milionów złotych
Poker Stars/Neil Stoddart

Ma 21 lat, pochodzi z Warszawy i wygrał rozgrywany w Barcelonie turniej z cyklu European Poker Tour, w którym wystartowało 1785 zawodników. Wraz z mistrzowskim tytułem Sebastian Malec dostał 1 122 800 euro i stał się trzecim w historii reprezentantem Polski, który wygrał EPT. - Nagroda pieniężna jest niesamowita, ale kiedy zajdziesz tak daleko, bardziej zależy ci na trofeum - stwierdził.

Sebastian Malec od 6. roku życia gra w szachy. Jego trener szachowy gra również w pokera i gdy 6 lat temu poleciał na turniej do Las Vegas, Sebastian zaczął interesować się tą dyscypliną. Zainteresowanie szybko przerodziło się w pasję.

 

Gdy w 2014 roku zaczął studiować matematykę i statystykę na Uniwersytecie w angielskim Warwick, postanowił wziąć udział w rozgrywanym w Londynie turnieju z cyklu EPT. To tam po raz pierwszy miał okazję spotkać i osobiście poznać swoich pokerowych przeciwników.

 

Rok później Polak po raz pierwszy wziął udział w turnieju w Barcelonie, którego triumfatorem został teraz. Wówczas wygrał ponad 15 tysięcy euro i zajął 76. miejsce.

 

 

Do tej pory mistrzami EPT zostali: Dominik Pańka i Dmitrij Urbanowicz. Ten drugi w lutym tego roku wygrał 561 tys. euro (równowartość 2,4 mln zł) na międzynarodowym turnieju pokerowym w Dublinie. Pochodzący z Białorusi pokerzysta gra w polskich barwach - posiada polskie obywatelstwo i jest nazywany "cudownym dzieckiem pokera". Od 2014 roku Urbanowicz wygrał już ponad 9 mln zł.

 

e-playpoker.com

jak/luq/
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie