Karambol na S7. Wpadło na siebie kilkanaście pojazdów, jeden z nich stanął w płomieniach

Polska
Karambol na S7
Galeria zdjęć (9)
Służby wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do karambolu na S7

Do zderzenia 17 pojazdów doszło na trasie S7 w Świętokrzyskiem. Wypadek miał miejsce na wysokości Kielc, w okolicy zjazdu na Wiśniówkę w stronę Warszawy. Karambol spowodował duże utrudnienia w ruchu.

Według reporterki Polsat News, pierwszy samochód, od którego zaczął się karambol, nie był w stanie wyhamować i wpadł w poślizg. Później w auto wjeżdżały kolejne samochody. W karambolu uczestniczyło łącznie 17 pojazdów - 11 aut osobowych, cztery dostawcze i dwie ciężarówki.

 

Jeden z samochodów spłonął - kierowcy i pasażerowi udało się w porę wydostać z auta. Z innego pojazdu trzeba było wyciągać kierowcę, pomogła w tym straż pożarna.  

 

W wypadku rannych zostało osiem osób, cztery z nich trafiły do szpitala.

 

WIDEO: relacja reporterki Polsat News z miejsca karambolu

   

 

Po kilku godzinach od karambolu ruch wrócił do normy.  

 

Trudne warunki na drogach

 

Według kierowców jadących trasą S7, na drodze jest bardzo ślisko. W środę rano Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o marznących opadach, które wystąpią ośmiu województwach: dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim, śląskim, opolskim, małopolskim, świętokrzyskim i podkarpackim.

 

ZOBACZ: Drzewo przecięło samochód na pół. Śmiertelny wypadek 19-latka [ZDJĘCIA]

 

Według prognoz IMGW, na skutek opadów marznącej mżawki lub deszczu, jezdnie i chodniki mogą się stać śliskie. W związku z tym kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność.

 

ZOBACZ: Krowy nagle wtargnęły na drogę. Po wypadku policja prosiła o... numer kolczyka

 

Wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w środę od godz. 7:30 do godz. 11. Dotyczy całego województwa świętokrzyskiego, dolnośląskiego i opolskiego, północnych powiatów województw podkarpackiego, małopolskiego i śląskiego oraz południowych powiatów w Wielkopolsce i woj. łódzkiego.

 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Należy spodziewać się m.in. utrudnień w ruchu drogowym. IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

luq/ Polsat News, polsatnews.pl, rmf24.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie