Watykan nie chce rozwiedzionego ambasadora

Świat
Watykan nie chce rozwiedzionego ambasadora
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
Nowy rząd Argentyny wycofuje kandydaturę Luisa Bellando na przyszłego ambasadora tego kraju przy Stolicy Apostolskiej.

Nowy rząd Argentyny wycofuje kandydaturę Luisa Bellando na przyszłego ambasadora tego kraju przy Stolicy Apostolskiej. Jak poinformował portal Infobae, o cofnięciu planowanej nominacji zadecydował gabinet nowego, lewicowego prezydenta Alberto Fernandeza.

Prawdopodobnie wcześniej Watykan sygnalizował swoje niezadowolenie z kandydatury Bellando ze względu na jego rozwód. Dzienniki "Clarín" i "La Nación" poinformowały, że argentyńskie MSZ rozpoczęło już poszukiwanie innego kandydata.

 

Papież Franciszek przyjmie nowego prezydenta Argentyny na audiencji 31 stycznia w Watykanie. Będzie to pierwsze spotkanie papieża z jego rodakiem po tym, jak odniósł wyraźne zwycięstwo w wyborach i rozpoczął urzędowanie w grudniu 2019 r. W sierpniu 2018 r. Fernández był w grupie polityków latynoamerykańskich, którzy spotkali się z papieżem.

 

ZOBACZ: Historyczna decyzja dla ofiar molestowania. Franciszek zniósł "tajemnicę papieską"

 

Od czasu wyboru na Stolicę Piotrową w 2013 r. papież Franciszek nie odwiedził jeszcze swojej rodzinnej Argentyny. Ze względu na inne podróże zagraniczne odwiedziny Argentyny w 2020 r. również są raczej wykluczone.

dk/ KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie