Balconing zakazany. Za złamanie przepisów zapłacimy nawet 60 tys. euro

Świat
Balconing zakazany. Za złamanie przepisów zapłacimy nawet 60 tys. euro
pixabay.com/zdjęcie ilustracyjne
Za skakanie z balkonu do basenu zapłacimy nawet 60 tys. euro grzywny

Autonomiczny rząd Balearów, w Hiszpanii, zatwierdził w piątek bezprecedensowy w Europie dekret, wprowadzający kary za skakanie z hotelowych balkonów. Właściciele placówek goszczących turystów będą mogli na podstawie nowych przepisów wyrzucać takie osoby z hotelu.

Dekret przewiduje też inne sankcje dla amatorów upowszechniającej się w ostatnich latach na Balearach rozrywki, zwanej balconingiem. Osoby przyłapane na skakaniu do basenu z hotelowych balkonów zapłacą grzywnę w wysokości od 6 tys. do 60 tys. euro.

 

ZOBACZ: Turkusowe "jezioro" kusi instagramowiczów. Elektrownia ostrzega: to wysypisko odpadów

 

Z opublikowanego w 2019 r. badania wynika, że na terenie Hiszpanii co roku średnio zabija się lub ponosi uszczerbek na zdrowiu 10 turystów wskutek balconingu. Ostatnią śmiertelną ofiarą skakania z balkonu był 20-letni Brytyjczyk, który wypoczywał w kurorcie Magaluf na Majorce.

 

Walka "ze skrajnymi zachowaniami urlopowiczów"

 

Jak poinformował w piątek odpowiedzialny w balearskim rządzie za turystykę Iago Negueruela, nowy dekret "ma służyć walce ze skrajnymi zachowaniami urlopowiczów" na tym hiszpańskim archipelagu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#aokijump #balconing #sinzedition #sseries

Post udostępniony przez S|NZE + + + + + + + + + + + 🔥 (@jesusinze94spain)

 

Poza karaniem balconingu dekret wprowadza też zakaz nieograniczonej sprzedaży alkoholu przez placówki hotelowe i punkty gastronomiczne w ramach ofert promocyjnych, m.in. opcji zakupu kilku butelek alkoholu w cenie jednej.

 

ZOBACZ: Australia: instagramerka Madalyn Davis spadła z klifu. Chciała zrobić atrakcyjne zdjęcie

 

Restrykcje dotyczące sprzedaży alkoholu będą obowiązywać w trzech balearskich kurortach: Magaluf i Playa de Palma na Majorce, a także West End w San Antonio na Ibizie. W każdym z tych miejsc sklepy nie będą mogły sprzedawać alkoholu w godzinach nocnych.

 

Zacznie obowiązywać w kwietniu

 

Zatwierdzony w piątek dekret zacznie obowiązywać na Balearach od kwietnia 2020 r. Regionalny gabinet poinformował, że nowe przepisy będą ważne przez 5 lat.

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie