"Adoptuj warszawiaka". Czworonogi ze schroniska czekają na dom

Polska
"Adoptuj warszawiaka". Czworonogi ze schroniska czekają na dom
Facebook/Schronisko Na Paluchu
W 2019 r. 1787 psów i 1184 kotów Schroniska Na Paluchu znalazło nowy dom

W sobotę w parku Dolinka Służewiecka mieszkańcy stolicy będą porozmawiać o adopcji czworonoga ze Schroniska Na Paluchu i bezpłatnie zaczipować zwierzę - podał we wtorek ratusz. Jest to szósta edycja "Adoptuj warszawiaka".

"Warszawianki i warszawiacy kolejny raz mają okazję poznać podopiecznych Schroniska Na Paluchu oraz porozmawiać z opiekunami psów o adopcji i wolontariacie" - przypomniał urząd.

 

Bezpłatne czipowanie zwierzaka

 

W trakcie wydarzenia, które odbędzie się w godzinach 12-14 w najbliższą sobotę, będzie można bezpłatnie zaczipować zwierzaka. Ci, którzy chcą z tego skorzystać muszą wziąć ze sobą książeczkę zdrowia pupila.

 

ZOBACZ: Szczeniak z "ogonem"... na czole. Każdego dnia zgłaszają się chętni do adopcji

 

Ponadto w namiocie schroniska "Na Paluchu" będzie można otrzymać kalendarz na 2020 r. ze zdjęciami schroniskowych psów i kotów w zamian za symboliczną darowiznę.

 

1787 psów i 1184 kotów

 

Inicjatywa "Adoptuj warszawiaka" pojawia się cyklicznie w miejskiej przestrzeni podczas wydarzeń kulturalnych, jak i na imprezach biegowych. Jej celem jest obalenie mitu bezdomnego czworonoga, promocja adopcji zwierząt i dotarcie do warszawiaków, którzy z różnych względów nie odwiedzili placówki schroniska, a są zainteresowani przygarnięciem psa.

 

W 2019 r. 1787 psów i 1184 kotów Schroniska Na Paluchu znalazło nowy dom.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie