Szczeniak z "ogonem"... na czole. Każdego dnia zgłaszają się chętni do adopcji

Świat
Szczeniak z "ogonem"... na czole. Każdego dnia zgłaszają się chętni do adopcji
APTN

Narwal, którego pełne imię brzmi "Narwal Mały, Magiczny, Włochaty Jednorożec", to 10-tygodniowy szczeniak, któremu z czoła wystaje narośl przypominająca ogon. Pies został porzucony przez właścicieli, ale uratowali go wolontariusze organizacji Mac's Mission z Missouri w USA. Narwal za sprawą charakterystycznego wyglądu stał się popularny w sieci - każdego dnia zgłaszają się chętni do adopcji.

Drugi "ogon" Narwala wyrasta mu z czoła, przechodzi między oczami i kończy się w okolicach nosa. Choć pies nim nie macha, gdy jest podekscytowany, to narośl czasami przesuwa się podczas zabawy z opiekunami.

 

- Wydaje się nie zauważać "ogona". Jest zdrowym, szczęśliwym szczeniaczkiem - powiedziała założycielka fundacji Mac's Mission Rochelle Steffen. Weterynarze prześwietlili specyficzną narośl, ale nie wykryli ani stanów zapalnych, ani zmian nowotworowych. Na razie podjęto decyzję o nieusuwaniu "ogona", ale szczeniak jest pod stałą obserwacją.

 

WIDEO: Narwal spędza dnie na zabawie z opiekunami

  

Podbił serca internautów

 

Pierwsze zdjęcie Narwala w mediach społecznościowych pojawiło się w ostatnią sobotę, szczeniak podbił serca internautów - każde zdjęcie z Narwalem w roli głównej zdobywa ponad 5 tys. reakcji na Facebooku.

 

Mimo, że Narwal nie jest jeszcze gotowy na adopcję, to już pierwszego dnia zgłosiło się ponad 50 chętnych do przygarnięcia szczeniaka. Z każdym kolejnym postem, lista się wydłuża.

 

ZOBACZ: Zapomnieli wpuścić psa do domu. Ten zadzwonił do drzwi [WIDEO]

 

- Wszyscy są nim zainteresowani. Mamy jednak nadzieję, że dzięki temu inne zwierzęta z naszego środka także znajdą dom - powiedział CNN rzecznik fundacji.

bas/grz/ polsatnews.pl, AP, CNN
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie