Zakonnik nie chciał udzielić Hołowni komunii. Jest reakcja parafii

Polska
Zakonnik nie chciał udzielić Hołowni komunii. Jest reakcja parafii
PAP/Piotr Polak
Szymon Hołownia, dziennikarz i kandydat na prezydenta

Administrator parafii Trójcy Świętej o. Piotr Ziewiec wyraził ubolewanie w związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania komunii świętej Szymonowi Hołowni. Odpowiedzialny za zamieszanie został upomniany i pouczony – przekazał.

Publicysta i dziennikarz, który zamierza wystartować w wyborach prezydenckich, opisał w mediach społecznościowych, że podczas wieczornej mszy w kościele karmelitów bosych na warszawskim Solcu celebrans odwrócił się do niego bokiem i nie udzielił mu komunii, komentując, że nie pozwala mu na to sumienie z powodu głoszonych przez Hołownię poglądów. Po rozmowie, jak relacjonował publicysta, "pogroził mu publicznie palcem, po czym wzdychając, udzielił komunii, kręcąc głową".

 

ZOBACZ: Zakonnik miał odmówić Hołowni udzielenia komunii świętej

 

"W związku z zamieszaniem powstałym podczas udzielania komunii świętej panu Szymonowi Hołowni pragniemy wyrazić ubolewanie z powodu zaistniałej sytuacji" – głosi informacja zamieszczona na stronie internetowej parafii.

 

"Nie powinna ona mieć miejsca. Odpowiedzialny za zamieszanie został upomniany i pouczony o zasadach udzielania komunii w Kościele katolickim" – wskazał administrator parafii Trójcy Świętej o. Piotr Ziewiec OCD. (OCD to skrót zakonny od Zakon Karmelitów Bosych – Ordo Carmelitarum Discalceatorum). 

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie