Mieli ustawiać przetargi na mieszkania wojskowe. Wpadli tuż po przekazaniu łapówki

Polska
Mieli ustawiać przetargi na mieszkania wojskowe. Wpadli tuż po przekazaniu łapówki
cba.gov.pl
Zatrzymanym przedstawiono zarzuty utrudniania przetargu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zgromadzone przez CBA materiały w postępowaniu przekazane zostały do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy

Trzy osoby zostały zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjnego w związku z przekazaniem 25 tys. łapówki w zamian za odstąpienie od udziału w przetargu organizowanym przez Agencję Mienia Wojskowego w Bydgoszczy - poinformował w czwartek CBA.

Na trop procederu utrudniania prowadzenia postępowań przetargowych przeprowadzanych przez Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy wpadli funkcjonariusze łódzkiej delegatury CBA.

 

Do zatrzymania trzech osób doszło chwilę po przekazaniu łapówki. Wśród zatrzymanych znaleźli się dwaj pośrednicy w handlu nieruchomościami i osoba uczestnicząca w przetargu organizowanym przez AMW na zakup lokali stanowiących mienie wojskowe.

 

ZOBACZ: CBA zatrzymało oficerów Wojska Polskiego

 

Wszystko wskazuje na to, że zatrzymani pośrednicy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przystąpili do przetargów ogłoszonych przez AMW na zakup lokali. Następnie, tuż przed rozpoczęciem przetargu weszli w porozumienie z jednym z jego uczestników proponując, że w zamian za gratyfikację pieniężną odstąpią od udziału w nim, umożliwiając zakup mieszkań temu uczestnikowi za cenę wywoławczą.

 

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty utrudniania przetargu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zgromadzone przez CBA materiały w postępowaniu przekazane zostały do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy.

ms/ml/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie