Policja odkryła narkotyki przechowywane w szpitalu MSWiA w Białymstoku

Polska
Policja odkryła narkotyki przechowywane w szpitalu MSWiA w Białymstoku
Google Maps
Marihuanę znaleziono w garażu przy szpitalu MSWiA w Białymstoku.

230 gramów marihuany znaleźli policjanci z Białegostoku w garażu karetek przy szpitalu MSWiA. Zatrzymano 33-letniego pracownika, który na polu przy lesie prowadził plantację. Akcja miała miejsce we wrześniu, ale funkcjonariusze o niej nie informowali, bo "nie uznają jej za swój sukces".

17 września policja otrzymała informacje od pracownika szpitala MSWiA w Białymstoku. Mężczyzna w garażu karetek znalazł susz roślinny zawinięty w prześcieradła. Okazało się, że w sumie było tam ok. 230 gramów marihuany.


Dwa dni później policjanci zatrzymali 33-letniego pracownika szpitala. Policja nie ujawnia na jakim stanowisku jest zatrudniony.

 

ZOBACZ: Ogromna plantacja konopi w piwnicach hali magazynowej. Zatrzymano dwie osoby


33-latek usłyszał zarzut uprawy, przetwarzania i posiadania znacznej ilości narkotyków. Okazało się, że na polu przy lesie prowadził małą plantację.

 

Policja: nie traktujemy tego jako sukces


Teraz o akcji poinformował portal poranny.pl. Na pytanie, dlaczego od września policja nie wydała komunikatu w tej sprawie, Katarzyna Zarzecka z zespołu prasowego policji w Białymstoku odpowiedziała: "informujemy tylko o naszych sukcesach. A tego zatrzymania nie traktujemy jako sukces, bo to nie policjanci sami wykryli sprawę, ale dostali sygnał od pracownika szpitala".


Sprawą zajmuje się prokuratura.

prz/ml/ poranny.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie