Kopnęli w krocze, podduszali i szarpali mężczyznę. Brutalna interwencja policji

Polska
Kopnęli w krocze, podduszali i szarpali mężczyznę. Brutalna interwencja policji
igryfino.pl
Jest areszt dla drugiego policjanta, po brutalnej interwencji w Nowym Czarnowie, niedaleko Gryfina (Zachodniopomorskie).

W trakcie interwencji nietrzeźwy 27-latek miał być kilkakrotnie podduszany. Na nagraniu z monitoringu widać jak funkcjonariusze kopali go i uderzali w brzuch. W sprawie aresztowano dwóch policjantów. Usłyszeli już zarzut przekroczenia uprawnień.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia przed sklepem w Nowym Czarnowie koło Gryfina (woj. zachodniopomorskie). Policjantów aresztowano po brutalnej interwencji. Sprawą zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

 

Przekroczenie uprawnień i zniszczenie mienia

 

- Na policjantach ciążą zarzuty przekroczenia uprawnień, użycia bezpodstawnie siły i zniszczenie mienia. Grozi im nie tylko kara utraty pracy, ale też więzienie - przekazała reporterka Polsat News Anna Nosalska.

 

 

ZOBACZ: "Interwencja": Niejasne okoliczności śmierci Dawida Kosteckiego. "Miał 49 godzin nagrań"

 

Nagranie z monitoringu udostępnione w sieci pokazuje, jak w stronę siedzącego na ławce mężczyzny podchodzi jeden z policjantów. Gdy 27-latek dostrzega funkcjonariusza, postanawia się oddalić. - Zdawał sobie sprawę, że jest pod wpływem, nie szukał problemów - przekazała reporterka Polsat News.

 

WIDEO: zobacz nagranie z monitoringu

  

 

Wtedy wobec mężczyzny, który ledwo stoi na nogach, policjant postanowił użyć siły. Na nagraniu widać jak kopie i szarpie nietrzeźwego mężczyznę.

 

- Brutalna interwencja trwała 7 minut. Przez ten czas policjanci znęcali się nad 27-latkiem - powiedziała Nosalska. 

 

"Zachowanie policjantów nieakceptowalne" 

 

Następnego dnia z nagraniem z monitoringu mężczyzna zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

 

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie wydała oświadczenie w sprawie tej interwencji.

 

"Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy i wykonana analiza wskazuje, że funkcjonariusze niewłaściwie użyli siły fizycznej podczas przeprowadzonej interwencji. Na tej podstawie szef gryfińskich policjantów podjął decyzję o wszczęciu przeciwko obu funkcjonariuszom postępowań dyscyplinarnych i zawieszeniu ich w służbie" - napisano.

 

Jak podkreślono o sprawie została powiadomiona prokuratura oraz Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. "Zachowanie funkcjonariuszy jest nieakceptowalne. Dla osób, które nie przestrzegają przepisów prawa nie ma miejsca w szeregach Policji" - brzmi oświadczenie.

 

- Oprócz opublikowanego pisma policja nie wypowiada się w tej sprawie - podała polsatnews.pl podkom. Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

las/msl/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, igryfino.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze