Zabójstwo pacjenta w gdańskim szpitalu. Jest decyzja ws. podejrzanego

Polska
Zabójstwo pacjenta w gdańskim szpitalu. Jest decyzja ws. podejrzanego
Polsat News
Podejrzany miał zabić pacjenta i zaatakować pielęgniarkę

Na trzy miesiące gdański sąd aresztował 61-letniego Krzysztofa Sz., podejrzanego o zamordowanie pacjenta w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie w Gdańsku. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty – zabójstwa w zamiarze bezpośrednim i spowodowania obrażeń ciała u pielęgniarki, którą zaatakował, uciekając ze szpitala.

- Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy – poinformowała w niedzielę rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

 

Nie przyznał się

 

Prokurator przedstawił w sobotę 61-letniemu Krzysztofowi Sz. zarzut zabójstwa 93-letniego pacjenta z zamiarem bezpośrednim oraz spowodowania obrażeń ciała u pielęgniarki.

 

Krzysztof Sz. nie przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw. Jak powiedziała Wawryniuk, w trakcie przesłuchania zasłaniał się niepamięcią. Mężczyzna zostanie zbadany przez psychiatrę. Za zabójstwo grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Tragedia na oddziale

 

Do tragedii doszło w nocy z czwartku na piątek około godz. 3.00 na oddziale wewnętrznym Szpitala św. Wojciecha na Zaspie. Krzysztof Sz. zaatakował przebywającego z nim na sali 93-latka. Napastnik zadał ofierze wiele ciosów w głowę.

 

ZOBACZ: Seria ciosów, 93-latek udusił się krwią. Nowe fakty ws. zabójstwa w gdańskim szpitalu

 

- Uderzał z bardzo dużą siłą metalowym stojakiem na kroplówki. 93-latek doznał licznych obrażeń w postaci stłuczenia powłok twarzy i głowy oraz złamań kości twarzoczaszki. Ze wstępnej opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną jego śmieci było uduszenie krwią spływającą do dróg oddechowych z doznanych obrażeń – powiedziała Wawryniuk.

 

Uciekając 61-latek zaatakował również pielęgniarkę, która w czasie nocnego obchodu odnalazła ciało zamordowanego pacjenta. Krzysztof Sz. złapał ją za szyję, szarpał za włosy i uderzał po głowie.

 

Nie znali się

 

Policjanci zatrzymali podejrzanego na przystanku autobusowym. Na miejscu tragedii zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków.

Sprawca przebywał na sali razem ze swoją ofiarą zaledwie kilka godzin. Mężczyźni się nie znali.

 

- Pacjent trafił do szpitala karetką specjalistyczną z zespołem, ale nie z powodów psychiatrycznych. Nie było podstaw, aby nie przyjąć go na SOR z chorobą, którą się pojawił. Byliśmy w stanie mu pomóc. Po dwóch dniach przeniesiono go na oddział chorób wewnętrznych, ponieważ nie mieliśmy wolnych miejsc na oddziale internistycznym – powiedziała rzeczniczka szpitali Copernicus Katarzyna Brożek.

 

ZOBACZ: Gdańsk: zabójstwo pacjenta w szpitalu św. Wojciecha. Napastnik w rękach policji

 

Pacjenci szpitala informowali, że Krzysztof Sz. miał wcześniej zachowywać się agresywnie.

 

- 9 stycznia faktycznie pacjent był pobudzony. Otrzymał on środki uspokajające, po których zasnął i uspokoił się. Po kolejnej kontroli lekarza, który przebadał mężczyznę i przeprowadził z nim wywiad, nie było podstaw do tego, aby podać mu kolejne lekarstwa lub przenieść go na inny oddział i poddać konsultacji z psychiatrą – wyjaśniła Brożek.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie