Gdańsk: zabójstwo pacjenta w szpitalu św. Wojciecha. Napastnik w rękach policji

Polska
Gdańsk: zabójstwo pacjenta w szpitalu św. Wojciecha. Napastnik w rękach policji
Policja w Gdańsku
Agresora zatrzymano na przystanku w pobliżu szpitala.

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo pacjenta na jednym z oddziałów szpitala św. Wojciecha w Gdańsku. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. - Napastnik miał 61 lat, zaś poszkodowany 93 - przekazał polsatnews.pl rzecznik policji w Gdańsku. Mężczyźni leżeli na sali dwuosobowej, nie znali się.

- Napastnik, który też jest pacjentem szpitala, zadał ofierze szereg ciosów głównie w obrębie głowy - powiedziała rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

 

ZOBACZ: Zabójstwo dziennikarza Krzysztofa Leskiego. Przeprowadzono sekcję zwłok

 

Agresora zatrzymano na przystanku w pobliżu szpitala

 

- Policjanci, jadąc na interwencję, zauważyli mężczyznę na przystanku autobusowym, który odpowiadał rysopisowi napastnika ze zgłoszenia. Na widok radiowozu zaczął uciekać, ale szybko został obezwładniony – przekazał polsatnews.pl kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

- Telefon do policjantów dotyczył ataku na pielęgniarkę - przekazał reporter Polsat News Piotr Mirowicz. Jak potwierdzili pracownicy szpitala, stan kobiety jest dobry. Obecnie przebywa w domu.

 

 

Była próba duszenia pielęgniarki

 

Na konferencji prasowej zarządu szpitala, dyrektor szpitala na gdańskiej Zaspie Dariusz Kostrzewa przekazał, że kobieta została złapana za szyję i była próba duszenia. 

 

- Prawdopodobnie było tak, że pielęgniarka po wejściu do sali zauważyła nietypowe ułożenie pacjenta, wówczas mógł już nie żyć. Kobieta pochyliła się nad nim i zobaczyła ślady krwi na głowie. Wtedy została zaatakowana - powiedział Kostrzewa.

 

WIDEO: zobacz konferencję zarządu szpitala, w którym doszło do ataku

  

 

- To zdarzyło się na oddziale chorób wewnętrznych. Na razie nic nie wiadomo o wzajemnych antagonizmach pomiędzy mężczyznami. Pewne jest, że 61-letni sprawca przebywał na tej sali dopiero od 5 godzin, wcześniej zaś leżał prawie dwie doby na oddziale ratunkowym. Mężczyźni wcześniej się nie znali - wyjaśnił.

 

Pacjenci szpitala oraz rodzina poszkodowanego są pod opieką psychologiczną. Pomimo zaistniałej sytuacji szpital św. Wojciecha pracuje bez zakłóceń i udziela świadczeń w trybie pilnym oraz planowym.

 

Czynności policji i prokuratury na miejscu zostały zakończone.

 

WIDEO: zobacz relację reportera Polsat News z miejsca zdarzenia

  

 

Radio Gdańsk, które jako pierwsze poinformowało o zabójstwie, podało, że nieoficjalnie wiadomo, iż ofiara została uderzona elementem wyposażenia sali.

 

Na miejscu trwają oględziny, policja wykonuje dokumentację fotograficzną.

 

- Z zatrzymanym mężczyzną prawdopodobnie w piątek będą przeprowadzane dalsze czynności procesowe - powiedział kom. Michał Sienkiewicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

WIDEO: konferencja prasowa zarządu szpitala:

 

  

 

Śledczy czekają na wyniki sekcji zwłok 93-latka

 

Jak poinformowała w piątek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk trwa sekcja zwłok 93-letniego mężczyzny zamordowanego w szpitalu na gdańskiej Zaspie.

 

Śledczy czekają na jej wyniki. Na miejscu tragedii zabezpieczono ślady i przesłuchano również świadków.

las/luq/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie