"Potrzebujemy jedności wizji i wspólnoty celów. Może dać ją tylko zwycięstwo Andrzeja Dudy"

Polska
"Potrzebujemy jedności wizji i wspólnoty celów. Może dać ją tylko zwycięstwo Andrzeja Dudy"
PAP/Darek Delmanowicz
Premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu opłatkowym w Rzeszowie

Będziemy rozwijać drogi i koleje. W tej kadencji będziemy kłaść na to ogromny nacisk, ale żeby to się stało, potrzebujemy jedności wizji i wspólnoty celów. Może dać ją tylko zwycięstwo Andrzeja Dudy – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas niedzielnego spotkania opłatkowego PiS w Rzeszowie.

- Gratuluję Podkarpaciu, bo wy pięknie potraficie łączyć. Łączyć tradycję z przyszłością, gościnność z nowymi inwestycjami, z innowacjami, z nowoczesnością. Takiego połączenia potrzebuje Polska, o takie połączenie będzie walczyć rząd Prawa i Sprawiedliwości – powiedział premier.

 

"To dzięki wam możemy zmieniać Polskę"

 

- Dajecie przykład całej Polsce. Dlatego też z radością mogę patrzeć na te wyniki, które tutaj były podczas ostatnich wyborów do parlamentu – 62,38 proc. w okręgu rzeszowskim, a w okręgu krośnieńskim jeszcze o jeden punkt procentowy więcej – 63,36 – poinformował.

 

ZOBACZ: Oficjalne wyniki wyborów: PiS - 235 mandatów, KO - 134

 

- To dzięki wam możemy zmieniać Polskę, a dzięki temu Polska może zmieniać Podkarpacie, bo pokazujemy, że ten kręgosłup rozwoju Polski wschodniej rzeczywiście jest w budowie – mówił.

 

Premier przypomniał o budowanej drodze ekspresowej między Rzeszowem a Lublinem i o przetargu na budowę odcinka od Rzeszowa do Barwinka. - Jeszcze kilka lat i będziemy mieli znakomitą arterię komunikacyjną - mówił.

 

Drogi i koleje

 

Zdaniem Morawieckiego o rozwoju Podkarpacia świadczy również Fundusz Dróg Samorządowych. - To tutaj przyszło tyle środków, że pani wojewoda powiedziała do mnie kilka miesięcy temu "panie premierze już nie mamy kolejnych wniosków, wszystkie zostały zaspokojone – opowiadał.

 

ZOBACZ: Kolejne prywatne pociągi Leo Express. Jest zgoda na połączenie Praga-Katowice-Warszawa-Terespol

 

- Będziemy rozwijać drogi i koleje. W tej kadencji będziemy kłaść na to ogromny nacisk, ale żeby to się stało, potrzebujemy jedności wizji i wspólnoty celów. Taką jedność wizji i wspólnotę celów może dać tylko zwycięstwo naszego prezydenta Andrzeja Dudy - dodał.

 

W ocenie premiera, "tylko taka wspólnota celów i wzajemna inspiracja mogą doprowadzić do tego, że kolejne cztery lata będą równie udane". - A może nawet jeszcze bardziej będziemy z nich dumni niż z tych czterech lat, z których jesteśmy przecież bardzo dumni. Widzimy, ile udało się osiągnąć i to osiągnąć z uwzględnieniem takich wielkich wartości, na jakich nam zależy, jakimi żyjemy, jak sprawiedliwość, solidarność, prawdziwa wolności i duma z naszej ojczyzny – podkreślił.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie