Uciekał przed policją po balkonach - utknął u sąsiadów. Pomogli strażacy

Polska
Uciekał przed policją po balkonach - utknął u sąsiadów. Pomogli strażacy
Komenda Rejonowa Policji w Mokotowie

Policjanci przy pomocy strażaków zdjęli z balkonu 4. piętra i zatrzymali 26-latka. Mężczyzna w odwecie za to, że został porzucony przez 18-letnią partnerkę, wybił szybę w oknie mieszkania jej babci - powiedział w czwartek rzecznik mokotowskiej policji asp. szt. Robert Koniuszy.

Do zdarzenia doszło w środę. - Jak ustalili policjanci, mieszkaniec jednej z podwarszawskich miejscowości w wyniku nieporozumienia rozstał się ze swoją kobietą. Tego samego dnia poinformował ją, że nie zamierza tak zostawić sprawy i uprzykrzy jej życie - poinformował Koniuszy.

 

ZOBACZ: Próbował przejechać policjanta, został postrzelony. Mężczyzna usłyszał zarzuty

 

"Przeskoczył na balustradę sąsiadów"

 

Według informacji policji, 26-letni mężczyzna wybił szybę w mieszkaniu babci byłej partnerki na warszawskim Ursynowie. Spowodował straty oszacowane na 600 złotych. Pokrzywdzona poinformowała o całej sprawie policję. Patrol pojechał po sprawcę do jego mieszkania.

Komenda Rejonowa Policji w Mokotowie 

"Mężczyzna na widok funkcjonariuszy wyszedł na balkon na 4. piętrze i przeskoczył na balustradę sąsiadów, próbując uciec. Szybko się jednak zorientował, że to było bardzo niebezpieczne i zrezygnował. Strach uniemożliwił mu jednak bezpieczne zejście. Poprosił, więc policjantów o pomoc. Funkcjonariusze wezwali strażaków ze specjalistycznym wysięgnikiem, dzięki któremu udało się uratować nieszczęśliwca" - tłumaczył rzecznik mokotowskiej policji.

 

26-latek został zatrzymany. W czwartek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, przestępstwo zagrożone karą do 5 lat więzienia.

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie