Zamienili się miejscami za kierownicą. Nie wiadomo po co

Polska
Zamienili się miejscami za kierownicą. Nie wiadomo po co
Zdjęcie ilustracyjne, fot. Polsat News
Samochód, którym jechali młodzi ludzie nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia

Kiedy policjanci z Wałbrzycha zauważyli, że kierowca volkswagena wykonuje nerwowe manewry, wydali mu sygnały do zatrzymania. Jeszcze w czasie jazdy samochodu zauważyli, że kierowca zamienił się miejscami z pasażerem z przedniego siedzenia. Nie wiadomo po co, gdyż żaden z nich nie posiadał uprawnień do kierowania, obaj byli też pod wpływem narkotyków.

Policjanci z wałbrzyskiej drogówki, którzy w niedzielę patrolowali ul. Sikorskiego, zauważyli VW Passata, kierowca którego na widok policyjnego patrolu zaczął wykonywać nerwowe manewry.

 

ZOBACZ: Kierował pod wpływem narkotyków. Tłumaczył, że to przez seks


Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, dając znak kierującemu do zatrzymania. Jeszcze w czasie jazdy samochodu mundurowi zauważyli, że kierujący zamienił się miejscami z pasażerem z przedniego siedzenia.

 

Bez prawa jazdy, badań technicznych i ubezpieczenia. Ale pod wpływem


Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że ani kierujący samochodem 21-latek, ani 19-letni pasażer, z którym się zamienił miejscami, nie posiadają uprawnień do kierowania. Starszy z nich ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, natomiast młodszy nigdy nie posiadał prawa jazdy.


Samochód, którym jechali młodzi ludzie nie miał aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

 

ZOBACZ: Policjanci dostali zgłoszenie o pijanym kierowcy. Znaleźli auto w rzece


Mundurowych zaniepokoiło również zachowanie mężczyzn wskazujące, że mogą być oni pod wpływem środków odurzających. Obaj bez ociągania przyznali, że zażywali narkotyki. W szpitalu pobrano im krew do badań na zawartość środków odurzając.

 

Obaj mogą trafić do więzienia


Z chwilą uzyskania wyników obaj mężczyźni muszą się liczyć ze wszczęciem postępowania za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

21-latek musi liczyć się również z odpowiedzialności karną za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie