Staruszka znalazła granat, wyczyściła go i... ustawiła jako ozdobę

Świat
Staruszka znalazła granat, wyczyściła go i... ustawiła jako ozdobę
Landespolizeiinspektion Nordhausen

Starsza kobieta z niemieckiego Bretleben znalazła w swojej stodole przedmiot, który początkowo uznała za ozdobę. Podzieliła się informacją o ciekawym znalezisku z sąsiadami. Oni uświadomili ją, że ta "ozdoba" może być niebezpieczna.

Niecodzienne zgłoszenie dotarło do funkcjonariuszy w Turyngii. Po wejściu do mieszkania 78-latki policjanci zobaczyli przedmiot przypominający wazonik. Seniorka opowiedziała, że przyniosła przedmiot ze stodoły. A następnie wyczyściła i uznała, że będzie ozdabiał jedno z pomieszczeń. Kobieta postanowiła opowiedzieć o znalezisku sąsiadom. I to właśnie oni niezwłocznie zgłosili całą sprawę policji.

 

ZOBACZ: Kurier nie wydał 92-latce butelki wina. Bo nie mogła udowodnić, że jest pełnoletnia

 

Pochodził z czasów I wojny światowej

 

Do mieszkania seniorki wezwano pogotowie saperskie, które ustaliło, że granat pochodzi z okresu I wojny światowej. Jak podaje policja w Nordhausen, znaleziony przedmiot został przekazany do analizy. 

 

Granat na szczęście był pusty, dlatego nie mogło dojść do eksplozji  - poinformowała niemiecka rozgłośnia MDR.

 

ZOBACZ: Babcia jako "stara ekologiczna świnia''. Piosenka z udziałem dzieci wywołała skandal w Niemczech

 

Funkcjonariusze przestrzegają, by zachować ostrożność w sytuacji, kiedy odnajdujemy przedmiot niewiadomego pochodzenia. Gdy istnieje podejrzenie, że są to materiały wybuchowe, należy natychmiast powiadomić o całej sytuacji policję, zabezpieczyć miejsce oraz w żadnym przypadku nie dotykać znaleziska. 

ms/luq/ dw.com, mdr.de
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie